Poprzedni artykuł: Nietypowa para, która jest hitem internetu - 'Jego ręka jest większa n... Następny artykuł: 'Syn Królowej Śniegu' w kinach już od 19 stycznia

Film w reżyserii Grega McLeana 'DŻUNGLA' w kinach od 22 grudnia!

Kobieta, , tagi: film
"Dżungla" to autentyczna historia i naprawdę ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że to się wydarzyło naprawdę". O czym opowiada ten film?

Rok 1981. 22-letni Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) odbył niedawno obowiązkową w Izraelu służbę wojskową. Teraz ima się różnych dorywczych zajęć i wyprzedaje swoje ziemskie dobra, aby sfinansować dziką i specyficzną wyprawę, o której od dawna marzy. Ghinsberg pragnie odkryć nieznane plemię amazońskie, znaleźć złoto i poślubić córkę wodza.

Marzenie Yossiego bardzo rozczarowuje jego ocalałego z Holokaustu ojca (Jacek Koman), który chce, aby syn studiował prawo i miał bardziej realistyczne aspiracje. Chłopak jednak twardo obstaje przy swoim. Podczas pożegnania z rodziną wujek Nissim, który jest rabinem, wręcza Yossiemu niewielką książeczkę, postrzępioną i pożółkłą. Starszy rabin twierdzi, że książka chroniła go przez całe jego długie życie.

Po roku podróży przez Amerykę Południową, Yossi dociera do brzegów enigmatycznego jeziora Titicaca w Peru. Na miejscu zawiera przyjaźnie z dwoma młodymi turystami: łagodnym i troskliwym Marcusem Stammem (Joel Jackson) i pewnym siebie, krzepkim Amerykaninem, Kevinem Gale’em (Alex Russell).

Trio wyrusza do La Paz w Boliwii, gdzie Yossi poznaje tajemniczego, starszego Austriaka, poszukiwacza przygód Karla Ruchpreatora (Thomas Kretschmann). Karl urzeka Yossiego obietnicą podróży, która spełni marzenie chłopaka o dziewiczym plemieniu, złocie oraz – co najbardziej elektryzujące – prawdziwej i niebezpiecznej dżungli. Naciskani przez rozgorączkowanego kompana, Marcus i Kevin spotykają się z Karlem, który przekonuje ich do opóźnienia lotów do domów o 3, najwyżej 4 tygodnie, i przyłączenia się do niego w drodze do Indian Toromona. Zostawiając portfele i zegarki, biorąc jedynie niewielkie zapasy żywności, mężczyźni wchodzą do dżungli.

Wkrótce, zgodnie z przewidywaniami Karla, dżungla zaczyna zmieniać przybyszy – a może po prostu czyni ich bardziej sobą. Przyjaźnie wystawiane są na próbę. Delikatność Marcusa staje się przeszkodą, a jego psychiczne i fizyczne cierpienie – źródłem niechęci ze strony Yossiego i Kevina. Tymczasem mroczny i kłopotliwy Karl, który potrafi nagle zniknąć w zielonej gęstwinie i po dłuższej chwili pojawić się ponownie, staje się dla Marcusa autorytetem.

Kiedy kończą się zapasy, a cierpienie Marcusa coraz bardziej spowalnia grupę, wydaje się, że wyjścia są dwa: rozbić obóz i polegać na Karlu, że wróci z Indianami, albo zawrócić z powrotem przez dżunglę. Kevin i Yossi widzą jednak jeszcze inne rozwiązanie: wydostanie się drogą wodną. Budują tratwę i wyruszają w dalszą drogę rzeką. Szybko okazuje się jednak, że jedyną siłą natury, której boi się Karl, jest woda. W ten sposób drogi całej czwórki się rozchodzą. Yossi i Kevin pozostają na tratwie, zaś Karl i Marcus znów znikają w leśnych ostępach.

Wkrótce jednak Yossi i Kevin także zostają rozdzieleni przez brutalną siłę rwącego nurtu rzeki. Yossi zostaje sam na sam z dżunglą, zdany na łaskę losu i z coraz mniejszą nadzieją na przetrwanie.

Jak się kończy ta historia? Zapraszamy do kin:)

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:58

Zobacz także

Nasze propozycje