Poprzedni artykuł: Kobiety to słaba płeć? Multimedialna platforma poradnikowa & fit wie,... Następny artykuł: Wiedziałyście, że Melania Trump ma siostrę? Poznajcie Ines Knauss

Film 'Ponad wszystko' już na DVD!

Kobieta, , tagi: film dla kobiet
„Ponad wszystko” to wyjątkowa opowieść o niemożliwej pierwszej miłości zrealizowana na podstawie bestsellerowej powieści Nicoli Yoon przetłumaczonej na ponad 20 języków. Film, w którym główne role zagrali Amandla Stenberg i Nick Robinson jest już dostępny na DVD, wyłącznie w salonach empik i na empik.com.

Maddy (Amandla Stenberg) to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest ciekawa świata, ale cierpi na bardzo rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na wszystko. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę Pauline (Anika Noni Rose). Jednak Olly (Nick Robinson), chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by coś stanęło im na przeszkodzie. Choć zakochani patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale postanawiają podjąć ryzyko, aby być razem.

„Ponad wszystko” to literacki debiut Nicoli Yoon, który zdobył uznanie na całym świecie i pobił serca czytelników. Książka znalazła się szczycie listy bestsellerów „New York Timesa” i przetłumaczono ją na przeszło 20 języków! Powieść do tego stopnia spodobała się reżyserce Stelli Meghie, że ta zdecydował się przenieść ją na duży ekran. – Chciałam uwzględnić wszelkie niuanse tego, co się działo pomiędzy Maddy a Ollym. Musiałam więc pokazać wiadomości, które para wymienia między sobą. Chciałam ten klimat młodzieńczego flirtu i porozumienia w pełni oddać w wersji filmowej – wspomina Stella Meghie.

Zanim na horyzoncie pojawił się Olly, świat Maddy ograniczał się praktycznie do trzech osób: jej mamy Pauline, pielęgniarki Carli oraz jej córki, Rosy. Pauline jest lekarką, matką i zarazem najbliższą przyjaciółką Maddy. Straciła męża i syna, a wszystkie uczucia przelała na córkę. Obie polegają na sobie bezgranicznie. Akcja filmu rozpoczyna się w osiemnaste urodziny Maddy, którym towarzyszą od lat znane rytuały: ulubione ciastko waniliowe, gra w scrabble oraz oglądanie po raz setny ulubionego filmu.

Zdjęcia do filmu „Ponad wszystko” rozpoczęły się we wrześniu 2016 roku w Kanadzie, gdzie zrealizowano całość zdjęć. Dom Maddy, który według scenariusza położony jest w San Fernando Valley w Los Angeles, zagrała rezydencja w dzielnicy Groveland w kanadyjskim Vancouver. Ponieważ jej zewnętrzny wygląd nie spełniał wymagań filmowców, to fasadę budynku „zagrał” inny dom w tym samym mieście, gdzie dobudowano przeszklone wejście. Użyto technicznych tricków, by wywołać wrażenie, że Olly i Maddy mieszkają niemal okno w okno, gdy tymczasem filmowano ten sam budynek.

Zobaczcie zwiastun produkcji:

Na ekrany amerykańskich kin film „Ponad wszystko” wszedł 19 maja 2017 roku. W kinach na całym świecie zarobił ponad 60 milionów dolarów, czyli sześciokrotnie więcej niż pochłonęła jego produkcja, której koszt zamknął się w kwocie 10 milionów dolarów.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 08:55

Zobacz także

Nasze propozycje