Poprzedni artykuł: Ta kobieta ma 70 lat, a wygląda na 35! Wszystko dlatego, że nie je jed... Następny artykuł: Seks zamiast treningu? Sprawdź, ile kalorii możesz spalić podczas jedn...

Film 'Sama przeciw wszystkim' z Jessicą Chastain już w kinach

Kobieta, , tagi: film, kino
Jessica Chastain w popisowej, nominowanej do Złotego Globu roli – lobbystki, ryzykującej życie i karierę w walce o zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni palnej w USA. To propozycja dla osób lubiących filmy trzymające w napięciu.

"Sama przeciw wszystkim" to pełny napięcia thriller polityczny, przywodzący na myśl „House of Cards”, który wyreżyserował John Madden, twórca „Hotelu Marigold” i obsypanego Oscarami obrazu „Zakochany Szekspir”. Scenariusz produkcji znalazł się na „Black List” – słynnej liście dziesięciu najlepszych, niewykorzystanych scenariuszy 2015 roku. Poza dwukrotnie nominowaną do Oscara Chastain obsadę filmu tworzą, m.in.: Mark Strong („Sherlock Holmes”, „Gra tajemnic”), Michael Stulbarg („Nowy początek”, „Poważny człowiek”) oraz wybitny aktor drugoplanowy – John Lithgow („Świat według Garpa”, „Czułe słówka”).

Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

PRASA O FILMIE

Jessica Chastain jest wspaniała. Mistrzowska rola.
Access Hollywod

Rewelacyjna kreacja Jessicki Chastain
Deadline

Kolejny pokaz wielkiego talentu Chastain
Forbes

Kreacja Chastain to czysta doskonałość
The Awards Circuit

Wielki popis aktorskiego rzemiosła
Hollywood Reporter

FESTIWALE I NAGRODY

2017 – Nominacja do Złotego Globu w kategorii Najlepsza Pierwszoplanowa Rola Kobieca w Dramacie (Jessica Chastain)
2017 – Nominacja do EDA Special Mention Award za Najbardziej Odważną Rolę (Jessica Chastain)
2016 - Nominacja do PCC Award dla Najlepszej Aktorki(Jessica Chastain)
2016 – Nominacja do Joe Barber Award dla Filmu Najlepiej Portretującego Waszygnton
2016 - premiera światowa na AFI Fest

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:04

Zobacz także

Nasze propozycje