Poprzedni artykuł: Zupełnie odmieniona Ewa Farna promuje książkę. Bardzo schudła Następny artykuł: Kto będzie Justyną Żyłą nowego „Tańca z gwiazdami”? „Ma drewniane ruch...

Filmy na walentynki, przy których zapłaczesz i poczujesz dreszcz podniecenia

Kobieta,
,
, tagi: Walentynki, filmy
Filmy na Walentynki, które z chęcią obejrzy również facet? Takie istnieją i wcale nie trzeba głęboko szukać. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj uczuć na ekranie macie ochotę. Mamy dla was kilka propozycji.

Filmy na walentynki nie muszą opierać się na przewidywalnej, tandetnej fabule. Na przestrzeni lat, wśród filmów, które w ten dzień można obejrzeć zarówno z drugą połówką, jak i w pojedynkę, a które nie powodują zażenowania jest naprawdę wiele. Wszystko zależne jest od tego, czego oczekujesz. Mamy dla was propozycję siedmiu filmów na Walentynki, o odmiennym charakterze, które warto obejrzeć po raz pierwszy lub odświeżyć po raz kolejny z paczką chusteczek u boku.

Zobacz także:5 niebanalnych filmów o miłości, które warto obejrzeć

Filmy na Walentynki: Czas na miłość (2013)

Film na Walentynki, w którym główny bohater Tim dowiaduje się, że odziedziczył po ojcu możliwość podróżowania w czasie. Wykorzystuje ją do budowania miłości z Mary. Metodą prób i błędów przepracowuje różnego typu scenariusze, żeby uczucie było doskonałe - powtarza zaręczyny, eliminuje kiepskie przemówienia, wraca do nietrafionych dialogów i kłótni. Okazuje się jednak, że każda taka podróż, zmiana i decyzja może przyczynić się do zmiany w innej sferze jego życia.

Filmy na Walentynki: Oczy szeroko zamknięte (1999)

"Oczy szeroko zamknięte" to film z czasów, kiedy główni bohaterowie - Nicole Kidman i Tom Cruise byli małżeństwem. Opowiada historię małżeństwa, w które wkrada się nuda. Dwoje ludzi pod wpływem kłótni uświadamia sobie, jakie są ich największe, niespełnione fantazje erotyczne. To zamiast zbliżyć ich do siebie, sprawia, że jeszcze bardziej się oddalają. 

Filmy na Walentynki: Zanim się pojawiłeś (2016)

Film na Walentynki, który poruszy każdego, komu podobał się hit „Nietykalni”. Produkcja jest jego bardziej romantyczną, przeniesioną w sferę uczuć wersją z chorobą w tle. Emilia Clarke wciela się w rolę Lou, która opiekuje się sparaliżowanym, przystojnym Willem (Sam Claflin) – mężczyzną, który wydawałoby się do czasu wypadku miał wszystko. Miłość zderzy się z rzeczywistością i próbą odwiedzenia go od przeprowadzenia eutanazji.

Filmy na Walentynki: Małe kobietki (2019)

Film nominowany do Oscara, który warto obejrzeć w Walentynki ze względu na nietypowe ujęcia miłości, odkrywania jej, dorastania do niej i przeżywania jej na swój własny sposób. Klasyka literatury przeniesiona na ekran pokazuje rolę kobiet, odnosi się do małżeństwa i w zabawny, choć czasem brutalny sposób sposób pokazuje cechy lat 60. Pozycja w formie filmu na walentynki to również dobry pretekst, żeby podkreślić siłę kobiet.

Filmy na Walentynki: Trzy kroki od siebie (2019)

Historia dla widzów młodszego pokolenia, która ukazuje losy nastolatków, których dzieli choroba. Przebywanie ze sobą jest dla nich niezwykle niebezpieczne. Mimo tego przywiązują się do siebie, walczą o swoje życie i starają się łamać zasady, nie bez szkody dla ich przyszłości.

Filmy na Walentynki: Jeden dzień (2011)

Film ukazujący miłość dwóch ludzi o przeciwnych charakterach, którzy poznają się w dzień ukończenia szkoły, a których losy zmierzają w zupełnie innym kierunku. Postanawiają jednak spotykać się co roku o tej samej porze, żeby celebrować łączącą ich przyjaźń. Przez 20 lat obserwujemy ich wzloty i upadki i mimowolne oddalanie się i zmierzanie ku sobie.

Filmy na Walentynki: Kochankowie z księżyca (2012)

"Kochankowie z księżyca" nie są filmem dla każdego. Jeśli jednak macie nieco inne spojrzenie na związki, lubicie  i choć raz zachwyciliście się filmem Wesa Andersona, musicie odhaczyć tę pozycję na swojej liście. Ostrzegamy jednak, będzie nietypowo. Film na walentynki opowiada o miłości dwojga nastolatków, którzy wbrew zakazom rodziców uciekają z domu, by rozkoszować się swoją miłością. Rozbijają więc obóz na jednej z plaż w Nowej Anglii.

Zobacz także:5 filmów z mocną fabułą, po które warto sięgnąć

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 22:45

Nasze propozycje