Poprzedni artykuł: O chłopcu, w którego wiek ciężko jest uwierzyć Następny artykuł: Ty decydujesz, czym jest perfekcja

Filmy o miłości, na których wylewamy morze łez

Kobieta, , tagi: filmy o miłości
Uwielbiamy filmy o miłości! A Wy? Wybrałyśmy dla Was 10 klasyków - jeśli jeszcze jakiegoś nie oglądałyście - szybko nadrabiajcie zaległości :)

Odprężają, często bawią do łez, wzruszają i poruszają, stawiając przy tym wiele pytań. Niektóre wywołują smutek lub "gęsią skórkę", inne zamglenie oczu albo potoki łez. Oglądając filmy o pięknej czy trudnej miłości, trudno obyć się bez kilu zestawów chusteczek. Co więcej, wyzwalane przez film emocje przyczyniają się do tego, że przedstawiane na małym czy dużym ekranie obrazy zapadają na długo w naszej pamięci i często się z nimi identyfikujemy. Bo miłość w przemyśle filmowym niejedno ma imię. W komediach romantycznych, niczym w bajkach, wszystko kończy się dobrze. To historie momentami zabawne, momentami wzruszające, idealna na babski wieczór. W dramatach z bohaterami opowieści doświadczamy ból po stracie ukochanej czy ukochanego i, zwykle w kameralnym gronie lub w samotności, wylewany hektolitry łez.

Opowieści miłosne były, są i zawsze będą tymi najchętniej oglądanymi przez kobiety i na trwałe zapisują się w babskiej kulturze jako kultowe. Do tego stopnia, że niektóre oglądamy kilkukrotnie. I choć znamy poszczególne sekwencje na pamięć, zawsze sprawiają, że po seansie makijaż mamy kompletnie rozmazują nam potoki łez.

Każda dekada ma swoich filmowych faworytów. Niektóre, jak "Śniadanie u Tiffany'ego" czy "Love Story", oglądały nasze mamy i babcie. Jednak uczucia w nich pokazane nie straciły na sile. Emocje wciąż dogłębnie poruszają.

Przedstawiamy Wam kultową babską listę filmów, do których warto wracać, i przy których ze wzruszenia i śmiechu za każdym razem wylejecie hektolitry łez.

1. "Love Story" - wzrusza do dzisiaj, mimo, że powstał w roku 1970. Choć historia może wydawać się banalna, to przecież właśnie takie czasem każdy chce obejrzeć. Wzruszająca opowieść o miłości zamożnego Oliviera i ubogiej Jennifer, którzy wbrew woli jego rodziców wzięli ślub.

2. "Śniadanie u Tiffany'ego" - któż nie słyszał historii początkującego pisarza Paula i Holly żyjącej na koszt bogatych adoratorów? :)

3. "Dirty Dancing" - niezwykły romans seksownego instruktora tańca z 16-letnią uczennicą. A to wszystko z pięknymi piruetami w tle. Czy jest jakaś kobieta na świecie, która nie lubi tego filmu? Świetna jest też część druga z innymi bohaterami - jeśli ktoś nie oglądał, polecamy mocno!

4. "Forest Gump" - Forrest, wyjątkowy facet, który wydaje się lekko opóźniony w rozwoju, dokonuje wielkich rzeczy. Ta historia jednak nie byłaby tak niezwykła, gdyby nie wątek miłosny oczywiście!

5. "Uwierz w ducha" - wielka miłość nie kończy się wraz ze śmiercią jednego z partnerów. "Uwierz w ducha" jest tego dowodem! Sam po śmierci wraca do ukochanej jako duch, by ostrzec ją przed niebezpieczeństwem. 

6. "Jedz, módl się, kochaj" - główna bohaterka grana przez Julię Robert decyduje się obrócić swoje życie o 180 stopni. Bierze rozwód i rozpoczyna podróże po świecie, ale przede wszystkim w głąb samej siebie. 

7. "Titanic" - też tak macie, że ilekroć "Titanic" jest emitowany w telewizji, tyle razy znów go oglądacie? Historia niesamowitej miłości, którą połączyła Jacka i Rose przyprawia o zawrót łowy. A wszystko to... podczas katastrofy statku.

8. "Zostawić Las Vegas" - Ben miał już dość swojego życia. Wyjechał do Las Vegas, by tam... zapić się na śmierć. Na miejscu poznał prostytutkę, w której zaczął się zakochiwać...

9. "Pretty Woman" - czy można zakochać się w prostytutce? Ktoś mógłby powiedzieć, że takie rzeczy się nie zdarzają. Ewentualnie w filmach. "Pretty Woman" to świetny przykład. Niezwykle przyciągają (i zarazem pociągająca!) historia. 

10. "Ja cię kocham, a ty śpisz" - Lucy uratowała życie Peterowi, w którym od dawna (nie znając go) się podkochiwała. W szpitalu, gdzie mężczyzna leżał w stanie śpiączki, dziewczynę wzięto za jego narzeczoną...

Zobacz także:  Autorami tych niezwykłych zdjęć ślubnych są polscy fotografowie!

Autor: Magdalena Lalik

zdjęcia: ONS

Najwyżej oceniane w KWC płyny do kąpieli

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 16:01

Zobacz także

Nasze propozycje