Poprzedni artykuł: Blogerka pokazuje swoje zdjęcia bez Photoshopa i… demaskuje prawdę! Następny artykuł: Angelina Jolie pierwszy raz o rozstaniu z Bradem Pittem. Aktorka przyz...

Friends with benefits – czy warto się decydować na taki seks?

Kobieta, , tagi: seks, związek
Coraz więcej mężczyzn proponuje tego typu seks. Czy taka relacja to dobry wybór?

Zero zobowiązań, czysta przyjemność. Właśnie tak ma wyglądać układ „friends with benefits”, na który coraz częściej decydują się osoby obawiające się poważnych relacji, jak również te, dla których przelotny seks na jedną noc nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego tak się dzieje?

Friends with benefits: na czym to właściwie polega?

„Friends with benefits” to nic innego jak niezobowiązujący seks z przyjacielem – lubimy się, regularnie spotykamy i chodzimy ze sobą do łóżka, jednak taka relacja wydaje się być bardziej skomplikowana. Nie przewiduje bowiem zachowań charakterystycznych dla związku, jak wierność, przywiązanie, a przede wszystkim wspólne planowanie przyszłości.

Według  badań dr Justina Lehmillera z Harvard University, który od lat zajmuje się seksualnością wynika, że wiele osób decyduje się na „przyjaźń z korzyściami” ponieważ ma nadzieję, że taki układ przerodzi się w trwały związek. Jest jednak druga strona medalu. Inni wybierają taką relację ze względu na wygodę. „Friends with benefits”  to przecież namiastka związku, w którym obie strony zgadzają na regularny seks z przyjacielem bez uczuć i zobowiązań, jednocześnie nie rezygnując z pozostania w relacjach intymnych z innymi.

Przeczytaj także: 5 rzeczy, na które faceci zwracają uwagę podczas seksu

Zalety friends with benefits                                                          

Taka relacja łączy najlepsze cechy przygodnego seksu, jak swoboda i brak deklaracji, z najlepszymi cechami związku romantycznego, jak sypianie z kimś, z kim uwielbiamy spędzać czas. Jednocześnie taki układ pomija takie aspekty jak zobowiązania, zmartwienia i zazdrość o drugą osobę, w myśl zasady „nie jesteśmy przecież w związku”.  Niewątpliwie najważniejszą zaletą „przyjaźni z korzyściami” jest seks z zaufaną osobą bez możliwości rezygnowania z wolności i pozostawania w relacjach seksualnych z innymi osobami.

Wady friends with benefits

Główną wadą „przyjaźni z korzyściami” jest pojawienie się uczuć do przyjaciela/przyjaciółki, które nie zostają odwzajemnione. To prowadzi do frustracji, pojawienia się negatywnych emocji, jak zazdrość, czy spowodowana odrzuceniem nienawiść, co może skutkować zniszczeniem przyjaźni. Dodatkowo ukrywana przed resztą znajomych relacja „friends with benefits” często prowadzi do niezręcznych sytuacji i napięć.

Przeczytaj także: Wystarczą te trzy słowa, a każdy facet od ciebie ucieknie!

W naszej galerii znajdziesz wskazówki, o których musisz pamiętać zanim wpakujesz się w taki układ.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 13:49

Zobacz także

Nasze propozycje