Poprzedni artykuł: Instalacje artystyczne na Instytut Festival Music & Art Następny artykuł: Khloe Kardashian zoperowała sobie nos? Aż trudno ją teraz rozpoznać

Nie tylko okulary przeciwsłoneczne! Poznaj gadżety, które powinnaś zabrać na wakacje

Kobieta, , tagi: bite away
Gadżety towarzyszą nam każdego dnia. Nie zapomnijmy o nich również, pakując się na upragnione wakacje. Co powinno znaleźć się w walizkach? Oto nasza subiektywna, ale poparta wieloma doświadczeniami lista!

Środek na ukąszenia

Gdziekolwiek nie udamy się na wakacje, czyhać będą na nas owady. Zmienia się tylko ich liczba i wiodące gatunki. Zabezpieczeniem przeciw ukąszeniom czy użądleniom są specjalne preparaty, jednak nie zawsze okazują się wystarczająco skuteczne. A miejsca ukąszeń potrafią dość mocno boleć i dokuczliwie swędzieć. Dodatkowo często powstaje na nich nieprzyjemny obrzęk. Owady mogą nam naprawdę mocno dać się we znaki i zepsuć urlopowy nastrój. Na szczęście z ukąszeniami dość łatwo sobie poradzić, używając specjalistycznego preparatu, tj. opatentowanego wyrobu medycznego bite away®, który działa w ciągu kilku sekund po przyłożeniu do podrażnionego miejsca. Nie zawiera chemii, a jego działanie opiera się na dawce skoncentrowanego ciepła. Co więcej, jest bezpieczny dla alergików, kobiet w ciąży i dzieci w każdym wieku. Ból, swędzenie czy obrzęk mijają w ten sposób naprawdę szybko.

Powerbank

Wiele osób ceni sobie digital detox podczas urlopu. Smartfony i tablety towarzyszą nam w codziennym życiu, dlatego warto od nich odpocząć. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie zrezygnować z ich pożytecznych funkcji. A w kontekście wakacyjnego wyjazdu można wymienić ich naprawdę wiele. Telefon pomoże nam zarezerwować nocleg, wykonać płatność, znaleźć drogę na mapie, a w skrajnym przypadku wezwać pomoc. Dlatego warto zrezygnować z mediów społecznościowych i gier, ale mieć go przy sobie. Nie wszystkie smartfony potrafią pracować długo na jednej baterii. Dlatego bardzo ważnym urlopowym gadżetem jest powerbank. Przy jego pomocy w razie potrzeby naładujemy także kamerę czy aparat fotograficzny. Nie przypadkowo znalazł się więc na naszej liście.

Butelka z filtrem

Niezależnie od tego, czy planujemy przez większość urlopu beztrosko wylegiwać się na plaży, czy może postawić na piesze wędrówki i inny sport zagrożenie jest podobne. W takich warunkach bardzo łatwo się odwodnić. Dlatego na naszej liście nie mogło zabraknąć także butelki wielokrotnego użytku wyposażonej w filtr. Dzięki niej znacznie łatwiej zyskamy dostęp do wody pitnej. Zwykła kranówka zamieni się w napój pełen cennych elektrolitów, wolny od bakterii i metali ciężkich. To też sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, na przykład na lotnisku, gdzie w sklepach wolnocłowych nierzadko butelka wody potrafi kosztować krocie.

Płaszcz przeciwdeszczowy

Woda to życiodajny napój, ale gdy leje się z nieba w trakcie urlopu, staje się źródłem udręki. Pogoda w każdej chwili może nas zaskoczyć. Co zrobić, by nie przemoknąć wówczas do suchej nitki? Sposób jest naprawdę prosty. Wystarczą cienkie płaszcze przeciwdeszczowe, które po złożeniu mieszczą się w niewielkiej torebce. Ta zaś nie zajmie zbyt wiele miejsca w walizce, dlatego płaszcz przeciwdeszczowy również zaliczamy do naszej listy gadżetów oznaczonych stemplem „must-have”.

Ochrona UV

Gdziekolwiek nie wybierzemy się na wakacje, ochrona UV to obowiązek. Sprawdzone okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy, a przede wszystkim krem z filtrem warto zabrać ze sobą. W ten sposób zyskujemy pewność, że skorzystamy ze sprawdzonych preparatów i rozwiązań. Nie wszystkie z nich będą dostępne na miejscu.

materiał powstał we współpracy z marką bite away®

zdjęcia: mat. prasowe


Nasze propozycje