Poprzedni artykuł: Stylistka fryzur uratowała życie swojej klientki... Nie zgadniecie, co... Następny artykuł: Nowa kuchnia za 300 zł? Polska blogerka udowodniła, że to możliwe!

Gdy uroda łączy się z technologią. Chip w akrylowym paznokciu

Kobieta,
,
, tagi: Lucie Davis, Oyster card, karta Oyster w paznokciach
Dotąd, jeżeli chodzi o paznokcie, skupiałyśmy się na nowych trendach w ich stylizacji, ale kiedy przeczytałyśmy o tym projekcie, zaniemówiłyśmy. Efekty przenikania nowych technologii do świata designu naprawdę bywają genialne. Najlepszym tego dowodem jest projekt londyńskiej studentki Lucie Davis.

Lucie Davis to studentka projektowania biżuterii na Central Saint Martins. Jak widać po jej pomyśle, równie bliskie są jej nowe technologie oraz kwestie urody. W gmachu londyńskiej szkoły artystycznej zaprezentowała unikalne akrylowe paznokcie, które mogą pełnić rolę... elektronicznego biletu komunikacji miejskiej. Jej dzieło wzbudziło oczywiście zachwyt i zapewne niejedna osoba zastanawia się, jak potoczą się jego losy.

Paznokcie projektu Lucie Davis to doskonały pomysł dla kobiet podróżujących komunikacją miejską. Akrylowe tipsy jej projektu to w końcu nic innego, jak wygodniejsza alternatywa dla karty Oyster, czyli biletu elektronicznego na komunikację publiczną w Londynie. Projektantka wykorzystała wycięty ze swojej karty chip RFID, który zatopiła w akrylowym paznokciu. Dzięki temu, przykładając rękę do czytnika, mogła wygodnie podróżować autobusami i metrem.

 

Projekt studentki Central Saint Martins pokazuje, że czasem nawet najprostszy trik może być genialny. Nie mamy wątpliwości, że z jej pomysłu skorzysta niejedna zabiegana mieszkanka Londynu. Wszak tipsy Oyster to bilet, o którym nie trzeba pamiętać, wychodząc z domu.

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 20:57

Zobacz także

Nasze propozycje