Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu: Wystylizuj się na wiosnę z Laboratorium Kosmetycznym... Następny artykuł: Wyniki konkursu Philips: sprawdź, czy wygrałaś wyjątkową szczoteczkę S...

Golenie a problemy skórne

Kobieta, , tagi: Braun, golarka, golarka elektryczna, Braun Series 7
Problemy skórne bywają dla mężczyzn sporym utrudnieniem przy goleniu. Czasem są z nim powiązane – nieprawidłowe usuwanie zarostu może prowadzić do podrażnień i powstawania krostek. Jak sobie radzić z tym problemem?

mężczyzna przed lustrem

Przygotuj skórę

Każdemu z nas zdarzają się problemy skórne. Na twarzy od czasu do czasu potrafią pojawić się krostki, nawet jeśli na co dzień nie zmagamy się z trądzikiem. W przypadku mężczyzn dodatkowo pojawiają się podrażnienia wywołane częstym goleniem skóry twarzy. Niewłaściwe golenie może nie tylko zaognić istniejące zmiany skórne, ale też przyczynić się do powstawania nowych niedoskonałości. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można temu zapobiec.

Pierwszym krokiem na drodze ku skórze bez zmian zapalnych i podrażnień związanych z goleniem jest wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. Oprócz kremu lub żelu do golenia warto zdecydować się na używanie toniku do twarzy oraz żelu oczyszczającego. Oczyszczenie skóry twarzy przed goleniem i przemycie jej tonikiem pozwoli zlikwidować bakterie, które mogłyby przedostać się do porów skóry w trakcie usuwania zarostu.

Wybierz właściwą maszynkę

Sposób, w jaki golisz swój zarost ma duże znaczenie dla kondycji Twojej skóry. Im bardziej precyzyjne jest urządzenie z którego korzystasz, tym mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień. Mężczyźni, którzy często zmagają się z problemami skórnymi powinni zdecydować się na golarkę elektryczną, która - co zdarza się w przypadku jednorazowych maszynek - nie szarpie i nie zacina skóry, dokładnie usuwając zarost. Warto wybrać wysokiej jakości urządzenie, takie jak golarka Braun Series 7 z technologią soniczną z trybem turbo.

Golarka Braun Series 7 z technologią soniczną z trybem turbo jest wyposażona w aż 5 różnych trybów pracy, co pozwala dopasować intensywność golenia do własnych potrzeb. Urządzenie automatycznie dostosowuje moc mikro drgań do gęstości zarostu, usuwając nawet najtrudniej dostępne włosy. Co szczególnie ważne, golarka jest wyposażona w unikalny system Clean & Renew™ - wystarczy nacisnąć przycisk, a specjalny roztwór alkoholowy czyści golarkę i usuwa zarazki. Dzięki temu możesz się golić bez ryzyka pogorszenia stanu skóry!

golarka braun series 7

Dbaj o nawilżanie

Z pomocą odpowiedniego urządzenia, usuwanie zarostu z pewnością stanie się prostsze i szybsze, jednak nie należy zapominać o zachowaniu uważności w trakcie zabiegu. Mężczyźni z problemami skórnymi powinni golić się szczególnie delikatnie, metodycznie i powoli przesuwając urządzenie. W tym wypadku ponownie sprawdzi się golarka Braun Series 7 z technologią soniczną z trybem turbo, która za jednym pociągnięciem usuwa dwa razy więcej włosów niż inne tego typu urządzenia.

Po skończonym goleniu warto raz jeszcze przemyć twarz tonikiem. Następnie trzeba koniecznie nawilżyć skórę przy pomocy odpowiedniego produktu. Kosmetyk powinien być niekomedogenny, przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W połączeniu z właściwym przygotowaniem skóry i odpowiednim urządzeniem, staranna pielęgnacja skóry po goleniu pozwoli zminimalizować istniejące podrażnienia i ograniczyć ryzyko powstawania kolejnych. 

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje