Poprzedni artykuł: WIELKI TEST urządzeń do stylizacji włosów z linii Keratin Protect mark... Następny artykuł: Ta dziewczyna przeszła 40 operacji, bo ojciec uważał, że jest 'wadliwa...

Ivanka Trump przyznała się do choroby, która dotyka wiele Polek!

Ivanka Trump w Stanach jest prawdziwą ikoną, ale i ona boryka się z problemami zdrowotnymi, które dotykają miliony kobiet.

Ivanka Trump miała depresję poporodową. Córka prezydenta Stanów Zjednoczonych podjęła temat, który dla wielu kobiet stanowi tabu. Jest matką trójki dzieci - Arabelli, Josepha i Theodore'a. Po każdej z ciąż zmagała się z depresją poporodową, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów.

Polecamy:  Zaskakująca decyzja Kate w sprawie porodu - trzecie dziecko urodzi w...

Z każdym z trójki moich dzieci miałam podobne doświadczenia. Przy każdym zderzyłam się z depresją poporodową. To był bardzo wymagający emocjonalnie czas, ponieważ czułam, że nie jestem w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału ani jako matka ani jako bizneswoman - powiedziała Ivanka Trump.

To dość niespodziewane wyznanie, ale też niezwykle ważne. Wiele kobiet wstydzi się przyznać, że boryka lub borykało się z tym problemem. Tymczasem przyznała się do niego sama Ivanka Trump, która w Stanach Zjednoczonych dla wielu jest niedoścignionym wzorem idealnej kobiety. Jest piękna, ambitna, mądra, przedsiębiorcza i wydawać by się mogło, że jej życie to bajka. Tymczasem tak samo jak wiele kobiet na świecie, spotkała się z depresją poporowodową, z którą walczyła miesiącami.

Polecamy:  Jak wygląda 17-letni syn Natalii Kukulskiej? Jan też zostanie muzykiem?

Jakie są objawy depresji poporodowej?

Pierwsze objawy pojawiają się kilkanaście dni po porodzie. Wśród typowych objawów znajdują się: niecierpliwość, niepokój, smutek, zmęczenie, rozdrażnienie, nadwrażliwość, niechęć do opieki nad dzieckiem, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia apetytu, bezsenność.

Polecamy:  Budzą zainteresowanie, gdziekolwiek się pojawią - tak wygląda miłość bez granic!

Jak leczyć depresję poporodową?

Najważniejsze jest wsparcie bliskich osób. Niezwykle ważna jest rozmowa z np. przyjaciółką. Jeżeli to nie pomaga, należy się zwrócić do specjalisty. Psycholog lub psychiatra może przepisać specjalne preparaty przeciwdepresyjne, odpowiednie dla matki karmiącej. Na pewno nie można zostawić kobiety z tym samej. 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć jeszcze więcej szczegółów o depresji poporodowej, zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który znajdziecie TUTAJ.

zdjęcia: ONS

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 20:09

Zobacz także

Nasze propozycje