Poprzedni artykuł: Marina zrobiła fanom uroczą niespodziankę! Już nie ukrywa ciążowego br... Następny artykuł: Weź udział w konkursie i wygraj kuferek pełen słodyczy marki Pszczółka...

Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks? Wyniki badań mogą zaskoczyć

Kobieta, , tagi: seks, związek
Dwa razy w tygodniu? Im częściej, tym lepiej? Naukowcy dowiedli, że istnieje ogromna zależność pomiędzy wiekiem kochanków, a częstotliwością seksualnych zbliżeń. Sprawdź, jak często kochają się twoi rówieśnicy!

Na poziom zadowolenia z seksu oraz jego częstotliwość składa się wiele aspektów. Począwszy od seksualnego, niemal zwierzęcego pożądania, przez szacunek, zaufanie, wzajemną znajomość swoich łóżkowych preferencji, staż związku, poziom zaangażowania w relację, więź łączącą ukochanych, aż po... wiek partnerów.

To właśnie ta ostatnia zależność stała się obiektem najnowszych badań naukowców z Instytutu Kinseya, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się temu, czy wiek kochanków ma bezpośredni wpływ na częstotliwość seksualnych zbliżeń.

Przeczytaj także: Ta część garderoby podgrzeje atmosferę w waszej sypialni. I wcale nie chodzi o bieliznę…

Jak często kochają twoi rówieśnicy?

Jak wynika z badań naukowców z Instytutu Kinseya przeprowadzonych na 2 tys. respondentów, do grupy najczęściej uprawiającej seks należą osoby w przedziale wiekowym 18-29 lat. Jak donoszą badacze, dwudziestokilkulatkowie kochają się średnio dwa razy w tygodniu, czyli mniej więcej 112 razy w ciągu roku. Drugie miejsce zajęli trzydziestokilkulatkowie. Z badań wynika, że osoby w przedziale wiekowym 30-39 lat uprawiają seks średnio 86 razy w roku, czyli ok. 1,6 razy w tygodniu.

Wraz z wiekiem ochota na seks tylko spada. U czterdziesto- i pięćdziesięciolatków do zbliżenia dochodzi zaledwie 69 razy w roku, co oznacza, że na miłosne uniesienia decydują się rzadziej niż raz w tygodniu.

Przeczytaj także: Przez rok uprawiała seks KAŻDEGO dnia. Poprawiły się nie tylko jej relacje z mężem...

Badacze tłumaczą, że ochota na seks spada wraz z wiekiem głównie ze względu na zobowiązania rodzinne, stres, pogarszającą się formę fizyczną, czy niepewność siebie, wywołaną niezadowoleniem z własnego wyglądu.

Potwierdzają to również badania grupy naukowców z  University of Southampton i University College London. Badacze postanowili zanalizować przyzwyczajenia seksualne, a także poziom satysfakcji seksualnej grupy 7 tys. kobiet oraz 5 tys. mężczyzn. Po przeprowadzeniu wnikliwych wywiadów doszli do wniosku, że w stałych relacjach, tuż obok rosnącego wraz z wiekiem niezadowolenia z własnej aparycji, ludzie tracą ochotę na seks również z powodu słabej komunikacji, braku emocjonalnego związku, a także kontaktu fizycznego z partnerem w ciągu dnia – jak pocałunki, czułe gesty – aż wreszcie ze względu na narastające wraz z wiekiem dolegliwości zdrowotne.

Wraz z wiekiem zwiększa się szansa na rozwój chorób przewlekłych, co z kolei negatywnie wpływa na częstotliwość i jakość aktywności seksualnej – potwierdza dr Justin Lehmiller, autor badań przeprowadzonych przez Instytut Kinseya.

Przeczytaj także: To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk

Zatem czy to, że ktoś uprawia seks rzadziej niż raz w tygodniu świadczy o tym, że z jego związkiem jest coś nie tak? Nic bardziej mylnego! Jak wynika z wieloletnich obserwacji Amy Muise z University of Chicago, pary uprawiające seks rzadziej niż raz w tygodniu wcale nie muszą przechodzić kryzysu w swoim związku. Dodatkowo, jak potwierdza badaczka, wraz z wiekiem stawiamy na jakość, nie na częstotliwość zbliżeń. Pragniemy by seks nas pochłaniał, był długi i namiętny, zatem często rezygnujemy z częstych i szybkich igraszek na rzecz wyczekanego i pełnego pasji seksu, który, choć uprawiamy rzadziej, daje nam dużo większą satysfakcję od szybkiego numerku.

A jak często wy kochacie się ze swoim partnerem?Zobaczcie wątek o częstotliwości zbliżeń na forum Wizaz.pl

Zdjęcie: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 lutego 2020, 04:36

Nasze propozycje