Poprzedni artykuł: Wystarczyła jedna noc, by stała się gwiazdą sieci... Kim jest Fiji Gir... Następny artykuł: Julia Wieniawa pierwszy raz komentuje rozstanie: "Z Antkiem się przyja...

Jak często trzeba uprawiać seks, żeby zajść w ciążę? Naukowcy to wyliczyli

Kobieta, , tagi: ciąża, seks, związek, okazje
Jeśli staracie się o dziecko, dajcie sobie trochę czasu. Naukowcy obliczyli, ile stosunków dzieli was do upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 20 proc. osób w wieku rozrodczym ma trudności z zajściem w ciążę. Problem niepłodności co roku dotyka w Polsce ok. 1,5 mln par i jak podkreślają naukowcy może mieć związek ze stresem, życiem w ciągłym pędzie, niehigienicznym trybem życia, a nawet złą dietą.

Jeśli marzycie o zostaniu rodzicami, powinniście postawić na aktywność fizyczną, która nie tylko wpłynie pozytywnie na ogólny stan waszego zdrowia, dostarczy hormonu szczęścia, ale przede wszystkim podniesie skuteczność starań o dziecko. Ponadto naukowcy doradzają rezygnację z fast foodów i produktów bogatych w tłuszcze trans (które obniżają płodność) na rzecz zróżnicowanej diety bogatej w cynk, żelazo, kwas foliowy oraz witaminy A i E. Warto również wybierać te pozycje seksualne, które umożliwią jak najgłębszą penetrację. Ale według badań przeprowadzonych przez portal ChannelMum.com, poświęcony rodzicom i przyszłym rodzicom, również... ilość odbytych stosunków ma wpływ na to, czy szybciej zostaniemy rodzicami.

Ile razy powinniśmy się kochać, żeby zajść w ciążę?

Niektórzy twierdzą, że im więcej zbliżeń, tym większa szansa na zajście w ciążę. Inni podkreślają, że to właśnie długi i intensywny stosunek w dni płodne jest gwarantem zajścia w ciążę, jeszcze inni utrzymują, że to właśnie odpowiednia pozycja zapewni nam dwa paski na teście ciążowym. Przedstawiciele portalu parentingowego ChannelMum.com postanowili sprawdzić, w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do zapłodnienia. W tym celu przeprowadzili ankietę wśród 1194  par będących rodzicami.

Wyniki badań wykazały, że potrzeba 78 stosunków w ciągu pół roku, żeby zostać rodzicami.

Autorzy badań podkreślają, że partnerzy starający się o dziecko często zakładają, że powinni kochać się jak najczęściej. Jednak przeprowadzone przez badaczy ankiety wykazały, że pary uprawiające seks 13 razy w miesiącu mają największe szanse na zostanie rodzicami.

Nie jest to pechowy numer. Trzynastka wyda się być szczęśliwą liczbą dla par, które każdego miesiąca starają się o dziecko – mówi Siobhan Freegard, założycielka ChannelMum.com.

Brzmi zabawnie, prawda? Jednak jak podkreślają lekarze, właśnie ta liczba stosunków daje nam pewność, że trafimy w dni płodne, a plemniki będą bardziej żywotne. Siobhan Freegard, założycielka ChannelMum.com, podkreśla także, że w momencie, gdy staramy się o dziecko, nie powinniśmy traktować seksu przedmiotowo jako drogi do zamierzonego celu.

Staranie się o dziecko to nie tylko ogromna zabawa, ale też ciężka praca. Wiele par marzących o dziecku niezwykle się stresuje podczas zbliżenia, koncentrując się jedynie na dziecku, a nie na zabawie. – mówi Siobhan Freegard - Warto pamiętać, że seks ma być zabawą bez zapominania o potrzebach partnera. Bez tego nic się nie uda – dodaje.

Co ciekawe, badania wykazały również, że do zapłodnienia najczęściej dochodzi, gdy partnerzy wybierają pozycje na pieska, na misjonarza i na orła (kobieta leży na plecach z wysoko uniesionymi nogami).

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 10:05

Zobacz także

Nasze propozycje