Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna jest nazywana... skunksem. Powód? Całkiem inny, niż mogł... Następny artykuł: Dorota Szelągowska jest w ciąży? Zobaczcie jej najnowsze zdjęcia

Myślisz, że już wszystko wiesz o miesiączce? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów z... tamponem!

Kobieta, , tagi: tampony, miesiączka
Nie wyobrażasz sobie przetrwania miesiączki bez tamponów? Lepiej sprawdź, czy nie popełniasz popularnych błędów, które mogą się źle skończyć dla twojego zdrowia.

Tampon czy podpaska? A może te dwa zabezpieczenia przed krwią menstruacyjną na raz? Każda kobieta musi wybrać na podstawie swoich preferencji. W korzystaniu z podpaski raczej nie ma nic skomplikowanego. Należy ją często zmieniać, mieć przy tym czyste ręce i w zależności od intensywności krwawień wybrać jej odpowiedni stopień chłonności.

Dlaczego warto wybrać tampon?

Wiele kobiet jednak woli tampony od podpasek. Dlaczego? Przede wszystkim są niewidoczne, dzięki czemu możemy nosić obcisłe spodnie, i w odróżnieniu od podpasek, nie czujemy się w nich jak w pieluszce. Nie wszystkie kobiety jednak wiedzą, jak odpowiednio z nimi postępować. W naszej galerii znajdziecie kilka podstawowych błędów. Jeżeli któryś z nich popełniacie, to natychmiast przestańcie, ponieważ mogą się skończyć nawet zespołem wstrząsu toksycznego. 

Polecamy:  Period hacks, czyli miesiączkowe triki, o których powinnyście wiedzieć

Co to jest zespół wstrząsu toksycznego? 

To komplikacje infekcji bakeryjnej. Powstaje na skutek oddziaływania na nasz organizm toksyn, które sa wytwarzane przez bakterie, np. Staphylococcus aureus, czyli gronkowca złocistego. Zbyt długo niezmieniany tampon to doskonałe środowisko do ich namnażania. 

Polecamy:  4 największe mity o miesiączce! Do tej pory na pewno wierzyłaś w choć jeden z nich...

Jakie są objawy wstrząsu toksycznego?

Zazwyczaj jest to wysoka temperatura, wymioty, biegunka, nudności, zmiany skórne, obniżenie ciśnienia tętniczego.

Foto: iStock

Oto najlepsze płyny do higieny intymnej:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 06:07

Zobacz także

Nasze propozycje