Poprzedni artykuł: Oceniasz kosmetyki? Też możesz zgarnąć pudło pełne nowości i hitów! Następny artykuł: Całe ciało pokryte zmarszczkami - choć trudno w to uwierzyć, ta kobiet...

Ta kobieta uśmiechnęła się dopiero w wieku 27 lat. Dlaczego?

Kobieta, , tagi: wybielanie zębów
Jacinta Maguire urodziła się z niedorozwojem szkliwa. Jej zęby były żółte i nierówne. Zobaczcie, jak się zmieniła.

Jacinta Maguire pierwszy raz w życiu uśmiechnęła się dopiero 19 czerwca 2017 roku, mając 27 lat. Całe swoje życie zakrywała swoje zęby z powodu niedorozwoju szkliwa, czyli inaczej hipoplazji. Przez to jej zęby były żółte, nierówne i słabe.

Polecamy:  Mity o wybielaniu zębów, które mogą je... zniszczyć

Przyczyny hipoplazji

Tę chorobę częściej spotyka się na zębach stałych niż mlecznych. Charakteryzuje ją żółta barwa zębów, nieprawidłowy ich kształt oraz choroby przyzębia.
Powstaje na skutek m.in. chorób, którym towarzyszy wysoka temperatura, chorób przewodu pokarmowego, nieprawidłowej diety. Hipoplazję leczy się m.in. zmianą diety, usuwaniem złogów nazębnych, leczeniu próchnicy, uszczelnianiu szczelin oraz budowaniu koron, które poprawiają estetykę uśmiechu.

Jacinta cierpiała przez swoje zęby nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Nie uśmiechała się publicznie, a rówieśnicy dotkliwie jej dokuczali. W wieku 15 lat opuściła szkołę z powodu mobbingu, zaczęła mieć stany lękowe i depresję. Ludzie uważali, że jej problemy z uzębieniem są spowodowane np. zażywaniem narkotyków, czy silnych leków.

Nie uśmiechałam się w dniu własnego ślubu i narodzin dziecka, ponieważ nie chciałam zrujnować tych chwil.

Standardowe zabiegi stomatologiczne nie pomagały. Dla kobiety najlepszym rozwiązaniem było założenie licówek.

W 2016 roku postanowiła coś zrobić ze swoimi zębami. Wysłała swoją historię do dr Deepana Duraisamy w Melbourne, który pracuje w fundacji zajmującej się pomaganiem osobom z problemami z uzębieniem. 

Polecamy:  Dlaczego warto się uśmiechać? Lubią to mężczyźni, ale jest jeszcze wiele innych korzyści:)

Dr Dee nie widział moich zębów osobiscie, ale kiedy do niego przyleciałam, powiedział, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to wyśle mnie do domu z protezą, ponieważ wiedział, jak bardzo mi zależy na białych zębach - opowiada Jacinta.

Stworzenie śnieżnobiałego uśmiechu kosztowało ponad 60 tysięcy dolarów, ale z racji tego, że kobieta trafiła do fundacji, nie zapłaciła za zabieg. W ciągu 2 tygodni, na fotelu dentystycznym spędziła blisko 50 godzin. Przed nałożeniem licówek musiała przejść m.in. piłowanie zębów, a także laserowe podniesienie dziąseł.

Polecamy:  Po metamorfozie tej dziewczyny jej bliscy nie pomogli powstrzymać łez... nie uwierzycie, jak wyglądała wcześniej

Teraz może się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem i przyznaje, że nie może uwierzyć w swoje szczęście. Z chęcią robi zdjęcia i szeroko się uśmiecha.

Tylko zobaczcie materiał dokumentujący jej niezwykłą metamorfozę.

Źródło zdjęcia głównego: screen z YouTube

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:59

Zobacz także

Nasze propozycje