Poprzedni artykuł: Intymność pod lupą - najważniejsze zasady Następny artykuł: Dlaczego kobiety decydują się na antykoncepcję hormonalną?

Infekcja intymna? Tych domowych sposobów unikaj!

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś doświadczyć infekcji intymnej. I pokusy, żeby spróbować ją wyleczyć domowymi sposobami. Sprawdź jak NIE należy się leczyć.
infekcje intymne

O ile picie soku z malin od babci przy pierwszych objawach przeziębienia może być całkiem przyjemne, o tyle większość znanych domowych sposobów na zażegnanie infekcji intymnej jest nieprzyjemne i przede wszystkim bardzo mało skuteczne.

Przeszukując fora internetowe w celu znalezienia domowych sposobów na infekcję, możemy trafić na rady, żeby użyć kefiru, czosnku, wykonać irygację lub nasiadówkę w ziołach. Dlaczego nie powinnyśmy tego próbować? Aktualnie medycyna jest już na tyle rozwinięta, że daje kobiecie mnóstwo skutecznych i komfortowych możliwości radzenia sobie z infekcjami.

Zapobieganie infekcjom intymnym

Dbanie o higienę oczywiście jest wskazane, ale kąpanie się w ziołach już niekoniecznie. Wystarczy prysznic, odpowiedni preparat do higieny intymnej i wsparcie naturalnej bariery ochronnej dopochwowym probiotykiem dla kobiet. A jeśli objawy są uporczywe, towarzyszy im świąd, pieczenie i upławy, to pozostaje tylko wizyta u ginekologa, terapia antybiotykami, a po terapii uzupełnienie flory bakteryjnej probiotykiem takim jak Lactovaginal.

infekcje intymne

Domowe sposoby leczenia - czego należy unikać

Irygacje z jogurtu lub kefiru to kolejny, często pojawiający się na forach pomysł. Takie irygacje są nieskutecznej dlatego, że w skład fermentowanych przetworów mleczarskich wchodzą bakterie Lactobacillus, ale mleczarskie, które nie mają nic wspólnego z bakteriami normalnie bytującymi w pochwie zdrowej kobiety. Ponadto produkty spożywcze spełniają zupełnie inne wymogi odnośnie czystości i sterylności niż leki stosowane dopochwowo. W sytuacji, gdy kobieta ma już obniżoną odporność, irygacje mogą skończyć się tylko wprowadzeniem dodatkowych bakterii i zaostrzeniem stanu infekcyjnego.

lactovaginal

Dobre i sprawdzone leki uzupełniające florę bakteryjną pochwy np. Lactovaginal lub zakwaszające i regenerujące śluzówkę pochwy tj. HydroVag, są dostępne bez recepty, w większości aptek na terenie całego kraju. Ich stosowanie jest bardzo proste i bezpieczne dla kobiet w każdym wieku. Co więcej, zaniedbanie wynikające z bagatelizowania infekcji intymnych i unikania wizyt lekarskich nie prowadzi do niczego dobrego. Nieleczone i nawracające infekcje ograniczają kobiecą aktywność seksualną, odbijają się na samopoczuciu i mogą prowadzić do nadżerek, a nawet niepłodności.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje