Poprzedni artykuł: Ależ Marta Wierzbicka schudła! Fani są zaniepokojeni jej bardzo szczup... Następny artykuł: Wystarczyła jedna noc, by stała się gwiazdą sieci... Kim jest Fiji Gir...

Jak poprawnie zapiąć biustonosz? Okazuje się, że całe życie robiłyśmy to źle...

Kobieta, , tagi: bielizna, stanik, okazje
Byłyśmy święcie przekonane, że w tak prostej czynności nie da się popełnić żadnego błędu. Okazuje się jednak, że można. I to całkiem poważny.

Zapinanie stanika - niby taka banalna czynność, a okazuje się, że powinnyśmy robić to zupełnie inaczej. Bieliźniarska marka Third Love opublikowała na Twitterze krótką instrukcję tego, jak należy poprawnie obchodzić się z biustonoszem podczas zapinania go.

Jak poprawnie wkładać biustonosz?

Większość kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nosi źle dobrany stanik. Co więcej - każda z nas ma określony sposób na zapinanie go, ale żadnej nie przyszło pewnie do głowy, że można to robić niepoprawnie. To niestety powoduje, że bielizna niszczy się szybciej niż powinna, na czym w efekcie cierpią piersi. Nic więc dziwnego, że instrukcja obsługi biustonosza marki Third Love wywołała w sieci niemałe poruszenie. Kobiety zaczęły pisać w komentarzach, że robiły to źle od ponad 20 lat

Okazuje się, że jedyny i słuszny sposób na zrobienie tego jest dość prosty. Jednak większość z nas nie korzysta z niego, prawdopodobnie z wygody i braku czasu o poranku... :) 

Zdjęcie: Screen z Twitter.com/BrittanyPacknett

Według instrukcji na początku powinnyśmy zapinać stanik na pierwszy rząd haftek. Kolejnym krokiem jest ułożenie biustu w miseczkach i dopasowanie ramiączek. Najczęściej są one za luźne, więc wymagają skrócenia. Dlaczego należy to robić akurat w takiej kolejności? Wiele kobiet popełnia błąd i przesuwa zapięcie od razu na trzeci rząd haftek, co powoduje rozciągnięcie stanika w obwodzie (i sygnalizuje, ze rozmiar od początku był dla nas nieodpowiedni). Poprawienie ramiączek służy stworzeniu piersiom podparcia, dzięki czemu ich ciężar rozkłada się równomiernie i nie wpływa aż tak źle na kręgosłup

Jeżeli zapinasz biustonosz na środkowe, lub ostatnie haftki, jest on zwyczajnie za luźny na ciebie – mówi w rozmowie z Huffington Post szefowa marki Third Love, Ra'el Cohen. 

Nie namawiamy was do zmiany przyzwyczajeń, ale chociaż do spróbowanie tej metody. Może dzięki temu przedłużymy trwałość materiału ulubionych biustonoszy? :) Naszym zdaniem taka instrukcja powinna być dołączana w pakiecie do zakupów bieliźnianych każdej marki! Pamiętajcie też, żeby nie kupować biustonoszy za luźnych w obwodzie - to tu najczęściej popełniamy błąd.

Zdjęcie główne: Instagram.com/thirdlove

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 00:58

Zobacz także

Nasze propozycje