Poprzedni artykuł: Ten lakier do paznokci ostrzeże cię przed gwałcicielem! Następny artykuł: Takiego sposobu na rozstępy jeszcze nie było... Efekty są spektakularn...

Nie możesz się dogadać ze swoim facetem? Mamy na to 5 sposobów!

Kobieta, , tagi: związki
Każda z osób tworzących parę ma odmienne wyobrażenia o idealnym związku. Skąd biorą się te różnice? Jednym z wyjaśnień jest teoria głosząca, że ludzie posługują się pięcioma różnymi „językami miłości”, za pomocą których okazują sobie uczucia. O jakie języki chodzi?

Sylwia jest romantyczką. Lubi być adorowana, przepada za komplementami i czułymi słówkami. Niestety, jej mąż nie jest typem wrażliwca i nie ma co oczekiwać od niego wylewnych wyznań dozgonnej miłości. Z tego powodu od czasu do czasu wybuchają między nimi sprzeczki.

- Miarka przebrała się, gdy obchodziliśmy piątą rocznicę ślubu. Zjedliśmy razem kolację, spędziliśmy miły wieczór przy filmie i ulubionym winie… Specjalnie dla Marka starannie ułożyłam włosy i założyłam nową sukienkę, a on nie zdobył się choćby na mały komplement. Nie powiedział nic o tym, że cieszy się, że wciąż jesteśmy razem i dobrze nam się układa. Nie pamiętam, kiedy ostatnio powiedział mi, że mnie kocha – skarży się Sylwia.

Marek zaś nie ma pojęcia, dlaczego jego żona nie jest zadowolona. Od rana starał się, by ten dzień był wyjątkowy: umył jej samochód, naprawił cieknący kran, a na wieczór przygotował pyszną kolację i wypożyczył film, który polecili mu znajomi. Jak ona może mieć wątpliwości co do tego, że wciąż kocha ją do szaleństwa?

Jak się dogadywać w związku?

Podobne sytuacje zdarzają się w wielu związkach. Tobie również czasami wydaje się, że ty i twój facet mówicie dwoma różnymi językami? Brzmi to niepoważnie, jednak niewykluczone, że… coś w tym jest.

Gary Chapman, autor książki „Pięć języków miłości, czyli jak wyrażać swoje serdeczne oddanie partnerowi” twierdzi, że istnieje kilka sposobów na okazywanie uczuć, a każdy z nas ma jeden, który jest jego ulubionym. Różnice w tym zakresie mogą powodować, że nie będziemy dostrzegali wyrazów oddania ze strony ukochanej osoby i będziemy czuli się niekochani. Kluczem do harmonijnej komunikacji w związku jest więc poznanie „języka miłości”, którym posługuje się nasz partner.
Podpowiedzi znajdziesz w naszej galerii. 

Zobacz także: Te pytania zadaj mu PRZED ślubem

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:51

Zobacz także

Nasze propozycje