Poprzedni artykuł: Dzieci, alkohol- o co jeszcze Angelina kłóciła się z Bradem? Zdradza t... Następny artykuł: Czego nie wolno mówić osobie cierpiącej na depresję?

Masz dołeczki w policzkach? Wcale nie powinnaś się z tego tak cieszyć...

Kobieta, , tagi: uśmiech
Dla dołeczków w policzkach kobiety potrafią się... pokroić. Niesłusznie!

Ta charakterystyczna wada, którą dziedziczymy w 20-50 proc. po rodzicach, odejmuje nam wizualnie lat. A to dlatego, że dołeczki kojarzone są głównie z niemowlakami. Te urocze wgłębienia na twarzy zwracają na siebie uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ludzie, którzy mogą się pochwalić dołeczkami, postrzegani są jako osoby bardzo szczęśliwe i bardzo pracowite. A to oczywiście przekłada się na sukcesy osobiste oraz zawodowe. Wielokrotnie można usłyszeć, że kobiety, które mają zagłębienia w policzkach, budzą również większe zaufanie u pracodawców i są o wiele bardziej energiczne. Dlatego też często obejmują kierownicze stanowiska. Dołeczki uważa się także za symbol seksapilu.

Zobaczcie także:  7 rzeczy, które... niszczą Twój mózg!

Wszelka radość jednak znika, kiedy okazuje się, skąd się wzięły na naszych twarzach...

Źródło: Pinterest

Dołeczki mają nieco skomplikowaną historię. Te charakterystyczne zagłębienia w policzkach są niestety wadą anatomiczną. A to wina zbyt mocno przytwierdzonej do kości skóry, przez co mięśnie nie rozwijają się. To z kolei jest podobno nienaturalną zmianą, jakiej w pełni wykształcone organizmy nie powinny mieć. Nie ma to jednak żadnego wpływu na nasze życie.

Okazuje się, że dołeczki w policzkach są tak pożądane przez wiele kobiet, że te bez problemu poddają się zabiegom medycyny estetycznej, aby takie zagłębienia na twarzy mieć. Zabieg ten jest znany od ponad 30 lat. Jest tak samo popularny jak powiększanie biustu. A to oczywiście przez gwiazdy czerwonego dywanu. Jedną z nich jest chociażby Miranda Kerr

Pionierem takiego zabiegu jest dr Gal Aharonov z Beverly Hills. Dołeczki robi się w znieczuleniu miejscowym. Najpierw ustala się ich położenie, aby wyglądały najbardziej naturalnie, a następnie od wewnętrznej strony policzków wykonuje się drobne nacięcie. Dzięki takiej metodzie pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą udać się do domu. Drobny dyskomfort i napięcie mogą odczuwać jeszcze przez 2-3 tygodnie.

Zdjęcie: pinterest.com/pin/309833649346692271

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 21:13

Zobacz także

Nasze propozycje