Poprzedni artykuł: Jak... ogarnąć swoje życie? Opowiada autorka popularnego bloga Następny artykuł: Co za ZDJĘCIA! Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem w niezwykłej sesji śl...

6 trików, jak przeorganizować swoją szafę na jesień, żeby… wszystko się zmieściło

Kobieta, , tagi: porządki w szafie
Zmieniająca się pora roku to dobra okazja, by wprowadzić do naszej szafy... nowe porządki. Dzięki lepszej organizacji kompletowanie zestawu ubrań do pracy czy na uczelnię stanie się łatwiejsze, przyjemniejsze, a co najważniejsze – dużo szybsze. A każda minuta snu w ponury, jesienny poranek jest na wagę złota, prawda? :)

"Przewietrz" szafę

Wrzesień w pełni, a my łapczywie korzystamy z ostatnich podrygów letniej pogody. Kiedy jednak nastanie prawdziwa, złota jesień, będziemy musiały na jakiś czas pożegnać się ze zwiewnymi sukienkami na ramiączkach, szortami oraz sandałami. Wówczas warto będzie przenieść niesezonowe rzeczy w inne miejsce, zastępując je tymi, które będziemy nosiły w ciągu najbliższych miesięcy. Za „przechowalnię” może nam służyć np. strych lub szafa w przedpokoju. Nieużywane ubrania powinny być czyste i zabezpieczone przed zniszczeniem.

Zainwestuj w komplet wieszaków

Najlepiej, by wszystkie miały taki sam kolor – misz-masz powstały z połączenia różnych wieszaków i wielokolorowych ubrań prezentuje się znacznie mniej estetycznie. Wieszaki nie muszą zresztą służyć jedynie do przechowywania sukienek czy żakietów. Z powodzeniem zawiesimy na nich również torebki, paski, apaszki czy szaliki (jeśli się zsuwają – warto przymocować je za pomocą klamerek). Jeśli masz małą szafę, poszukaj w sklepach specjalnych wieszaków na kilka części garderoby, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie pionowej przestrzeni.

Postaw na organizery

Pamiętasz wielką, piękną garderobę, którą Mr Big ofiarował Carrie Bradshaw w filmie „Seks w wielkim mieście”? Każda rzecz miała w niej swoje specjalne miejsce – np. półkę lub szufladę. Niestety, większość z nas musi przechowywać swoje ubrania i dodatki na dużo mniejszej przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że ma ona być gorzej zagospodarowana! Specjalne organizery z praktycznymi przegródkami są tanie i łatwo dostępne. Przydadzą się zwłaszcza do segregowania bielizny (stanowią znakomitą alternatywę dla szuflady z mieszaniną majtek i skarpetek) oraz mniejszych akcesoriów, takich jak paski czy biżuteria.

Wykorzystaj pudełka

Ładne pudełka po butach (w razie potrzeby można okleić je kolorowym papierem lub folią) oraz specjalne pojemniki dostępne w sklepach są niezastąpione do przechowywania mniejszych przedmiotów, takich jak apaszki czy sezonowe akcesoria (szaliki, czapki i rękawiczki). Dzięki nim rzeczy nie rozsypują się na półce, a szafa wygląda znacznie porządniej i ładniej.

Segreguj rzeczy rodzajami i kolorami

Ułożenie żakietów, bluzek czy spódnic osobno znacznie ułatwi Ci znalezienie konkretnego elementu garderoby. Następnie możesz posegregować je kolorystycznie – np. od najjaśniejszych do najciemniejszych. Dzięki takim zabiegom Twoja szafa będzie wyglądała estetyczniej, a Ty otwierając ją, będziesz w stanie szybko podjąć decyzję dotyczącą ubioru.

Mniej znaczy więcej

Nie wahaj się pozbywać rzeczy, których już nie nosisz (co z tego, że „są jeszcze dobre” lub „założyłaś je zaledwie kilka razy”, jeśli już się w nie mieścisz lub zdążyły wyjść z mody?). Nie kupuj nowych tylko dlatego, że są przecenione – za każdym razem zastanów się, czy rzeczywiście są Ci potrzebne i czy będą komponowały się z resztą Twojej garderoby. I pamiętaj: lepiej mieć mniej ubrań dobrej jakości, niż szafę pełną rzeczy kiepskich gatunkowo.

Zdjęcia: Instagram

Tekst: Alicja Skibińska

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2019, 14:13

Nasze propozycje