Poprzedni artykuł: Obłędne pastelowe wrotki vintage kupicie w… Biedronce! Następny artykuł: 'Gruby kaszalot', 'świnia'... Dorota Wellman opowiada o hejcie, z któr...

Skłonność do zdrady jest wypisana na twarzy? Naukowcy twierdzą, że o męskiej rozwiązłości świadczy jeden szczegół!

Kobieta, , tagi: związek, zdrada
Najnowsze badania potwierdzają, że wystarczy jedynie spojrzeć na twarz, by osądzić czy mamy tendencje do zdrady. Co nas demaskuje?

Patrząc na innych, błyskawicznie oceniamy, czy ktoś jest dla nas atrakcyjny czy nie, czy mamy ochotę nawiązać z nim kontakt, ponieważ wydaje nam się być sympatyczny, a może unikać go jak ognia. Ale czy kiedykolwiek pomyślelibyście, że jedno spojrzenie może zdradzić, czy mamy skłonności do zdrady? Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z University of Western Australia udowadniają, że nasza twarz może zdradzić nie tylko, jakich produktów spożywamy za dużo, ale również ujawnia, czy jesteśmy rozwięźli.

Przeczytaj także: Na Instagramie obcej kobiety rozpoznała widok z okna... własnej sypialni. To był dopiero początek 

Skłonność do zdrady jest wypisana na twarzy

Eksperyment przeprowadzony przez dr Yong Zhi Foo i jego zespół badawczy z University of Western Australia udowodnił, że uczestnicy badania z niezwykłą trafnością potrafili ocenić skłonności do zdrady nieznanych sobie osób. Naukowcy poprosili respondentów o ocenę 189 fotografii białych kobiet i mężczyzn w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznaczało małe prawdopodobieństwo niewierności, a 10 największe. Zdjęcia kobiet oceniało 293 mężczyzn i 472 kobiety, zaś zdjęcia mężczyzn zostały poddanie ocenie 299 mężczyzn i 452 kobiet. Jak się okazało oceny respondentów pokrywały się z deklaracjami osób fotografowanych.  

Nasz eksperyment udowadnia, że niewierność naprawdę jest wypisana na twarzy – komentują swoje doświadczenie autorzy badania.

Wyniki pokazały, że mężczyźni charakteryzują się większą niewiernością od kobiet. Autorzy badania podkreślają, że może być to związane z obyczajowością i niejakim społecznym pozwoleniem na to, by mężczyzna często zmieniał partnerki. Z kolei od kobiet oczekuje się wierności i stałości w uczuciach. Co ciekawe, wszyscy zdradzający mężczyźni charakteryzowali się określonymi cechami wyglądu.

Te cechy wyglądu zdradzają niewiernego kochanka

Naukowcy zauważyli niezwykłą korelację pomiędzy charakterystycznymi cechami męskiej twarzy, a skłonnością do niewierności. Według nich wybierając partnera należy niezwykle ostrożnie podchodzić do hipermęskich panów. Z badań wynika, że szeroka szczęka, wydatne łuki brwiowe i wąskie usta zdradzają niewiernego kochanka.

Przeczytaj także: Czy pocałunek to już zdrada? Zdania kobiet i mężczyzn bardzo się różnią...

Co ciekawe, badacze nie zanotowali zależności określonych cech wyglądu kobiet, względem ich skłonności do zdrady. Uczestnicy mieli również problemy z określeniem, która z pań dopuściła się niewierności, co tłumaczone było faktem, że uczestniczki badania były sfotografowane w pełnym makijażu. Jak podkreśla dr Kristen Knowles, psycholog ewolucyjny z Queen Margaret University w Edynburgu, która uczestniczyła w badaniach, wyniki eksperymentu mogą być niemiarodajne, ponieważ fotografowane kobiety mogły również umyślnie zataić fakt dopuszczenia się zdrady.

Czy poszukując partnera, lub analizując cechy fizyczne naszego ukochanego powinniśmy kierować się wynikami badań i doszukiwać się w mężczyznach domniemanej skłonności do niewierności? Jak podkreśla dr Kristen Knowles, powinniśmy być ostrożni, ale nie możemy popadać w paranoję.

Musimy być świadomi, że skłonności do zdrady są niewiarygodnie złożone i mogą mieć na nie wpływ liczne czynniki, w tym skutki społeczne i kulturowe, osobowość, genetyka, a także doświadczenia życiowe – podkreśla dr Knowles.

Zatem zanim oskarżymy naszego ukochanego o domniemaną zdradę upewnijmy się, że nasze zarzuty nie są bezpodstawne.

Zdjęcie: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 maja 2019, 07:35

Zobacz także

Nasze propozycje