Poprzedni artykuł: Kobieta załamała się wyglądem swojego ciała po ciążach. Reakcja jej mę... Następny artykuł: Krystyna Pawłowicz pokazała zdjęcia sprzed lat. W młodości była bardzo...

Jak ufundować wigilię dla starszej, samotnej osoby?

Kobieta, , tagi: wigilia
Jeśli zastanawiacie się, jak z okazji zbliżających się Świąt pomóc drugiej osobie, to koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami akcji, dzięki której można ufundować wigilię osoby starszej, samotnej.

Wigilia to dla mnie smutny dzień: dwa pierożki, trochę barszczu, zdjęcie zmarłej żony… Odkąd Jej nie ma, rodzinne Święta są już tylko wspomnieniem. Jestem samotny i nawet w Święta nie mam komu złożyć życzeń... - to świadectwo starszego człowieka cierpiącego z powodu samotności. W Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich pod opieką są setki podobnych ludzi. Stąd wiadomo, że samotność w Święta boli najbardziej. Wszystkich, którzy chcą to zmienić, zachęcamy do dołączenia się do akcji podarujwigilie.pl.

Na czym polega akcja "Podaruj wigilię"?

W Wigilię nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego już od kilkunastu lat Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla ponad 300 podopiecznych w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. To ważne, by i w te Święta starsze i samotne osoby mogły się spotkać, poczuć ciepło, serdeczność oraz bliskość innych osób. Będzie to możliwe dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy, na których stowarzyszenie liczy także w tym roku.

akcja podaruj wigilię

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich pragnie stworzyć atmosferę prawdziwych Świąt, która pozwoli podopiecznym cieszyć się swoją obecnością, choinką, świątecznymi daniami oraz otrzymanymi prezentami. Zaangażowane w akcję osoby chcą wszystkim zapewnić bezpieczny dojazd na spotkania i powrót do domu. Tych, którzy na wspólną Wigilię nie będą w stanie dotrzeć, wolontariusze odwiedzą w domach wraz ze świątecznym poczęstunkiem i prezentem.
Wypowiedzi seniorów potwierdzają, jak cenne są dla nich wspólne spotkania.

Mam nareszcie okazję z ludźmi porozmawiać. Miła atmosfera. Jako samotna osoba poczułam, że cały świat jest koło mnie, rozmowy były cudowne- tak ubiegłoroczną kolację wigilijną organizowaną przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspomina jedna z podopiecznych – pani Bożena.

Akcję świąteczną można wesprzeć wpłacając darowiznę przez stronę podarujwigilie.pl

Kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to także akcja zwracająca uwagę, jak trudnym i bolesnym doświadczeniem jest samotność starszych osób, szczególnie w Święta. Szczegółowe informacje można uzyskać pod tel. 22 635 13 64 lub e-mailem: eslazek@malibracia.org.pl

zdjęcia: iStock

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 grudnia 2019, 10:15

Nasze propozycje