Poprzedni artykuł: Miewasz ataki paniki i nikt cię nie rozumie? Zobacz to poruszające wid... Następny artykuł: Jak wyszczuplić się na zdjęciu na Instagramie? Ta dziewczyna zna niezł...

RLM poleca! Jak uporządkować kosmetyki i biżuterię?

Kobieta, , tagi: Red Lipstick Monster
Czasami przychodzi taki czas w naszym życiu, że postanawiamy coś zmienić. I kiedy wizyta u fryzjera ani manikiurzystki nie pomaga, warto uporządkować nieco przestrzeń osobistą.

Zerknij na porozrzucane kosmetyki, poplątane naszyjniki, pomieszane kolczyki… Kiedy tylko uporządkujesz te wszystkie rzeczy, od razu poczujesz się lepiej. Grunt to poukładanie szpargałów, które na co dzień zajmują nam wiele miejsca i trudno je nam posegregować. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak powinnaś wszystko podzielić, w najnowszej książce Red Lipstick Monster znajdziesz kilka porad. Dzisiaj zdradzamy tylko trzy, ale zapewniamy, że w „Tajnikach DIY” znajdziesz ich znacznie więcej.

Stojak na kosmetyki i biżuterię

Ten model stojaka ma kilka zalet: nie tylko łatwo go samodzielnie wykonać, ale jest też funkcjonalny i pojemny, co pozwala na zachowanie porządku wśród kosmetyków lub akcesoriów do makijażu. Robi się go szybko, a na toaletce prezentuje się on naprawdę efektownie.

Czego potrzebujesz?

- 2 talerzyki w różnych rozmiarach (plastikowe, szklane lub ceramiczne),

- 1 wysoki kieliszek (na przykład do tequili),

- farba w sprayu,

- klej łączący materiały różnego typu.

1. Pomaluj sprayem każdy element z osobna.

2. Po lekkim wyschnięciu farby nałóż jej drugą warstwę, aby idealnie pokryć wszelkie prześwity. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie tyle czasu, ile zaleca jej producent.

3. Kiedy poszczególne elementy wyschną, sklej je ze sobą w następującej kolejności:

- połóż przed sobą większy talerz,

- na jego środku przyklej kieliszek,

- następnie doklej na górze mniejszy talerzyk.

4. Pozwól całej konstrukcji wyschnąć przez noc, a rano ciesz się nowym, w pełni już funkcjonalnym stojakiem na kosmetyki lub akcesoria.

Stojak na bransoletki

Ten stojak to funkcjonalny i łatwy do wykonania organizer na bransoletki i zegarki. Takie dodatki są zazwyczaj masywniejsze od pozostałej biżuterii, dlatego przyda im się osobne miejsce na półce.

Co będzie potrzebne?

- wysoki, stabilny kieliszek,

- kartonowa rolka po ręcznikach papierowych,

- kawałek materiału w ulubionym kolorze (na przykład niepotrzebny T-shirt lub filc),

- farba akrylowa lub w sprayu w wybranym kolorze,

- mocny klej łączący materiały różnego typu.

1. Kieliszek pomaluj farbą i pozostaw do wyschnięcia.

2. Odmierz i wytnij odpowiedni kawałek materiału, tak aby można było owinąć nim kartonową rolkę. Krawędź materiału posmaruj klejem i dociśnij ją do rolki, następnie owiń rolkę materiałem. Na koniec zawiń brzeg i dokładnie przyklej go do rolki, mocno dociskając. To pozwoli uzyskać ładne, gładkie wykończenie.

3. Brzegi materiału trzeba dociąć tak, aby przez odpowiednie jego zawinięcie i podklejenie ukryć pustą przestrzeń rolki (zrób „zakładki”, tak jak przy pakowaniu prezentów). Można także przykleić nadmiar materiału do wnętrza rolki i pozostawić widoczną pustą przestrzeń.

4. Na koniec sklej ze sobą kieliszek i rolkę i zostaw na noc, aby klej całkowicie wysechł. Rano organizer na bransoletki będzie gotowy do użycia.

Ramka-organizer na biżuterię

Jeśli masz już dość poplątanych łańcuszków i szukania w pośpiechu kolczyków do pary, spodoba ci się pomysł na zrobienie organizera na biżuterię w postaci ramki. Jest łatwy do wykonania, funkcjonalny i efektownie prezentuje się na ścianie lub na biurku.

Czego potrzebujesz?

- drewniana ramka,

- mulina w dowolnych kolorach (np. ombre – ten sam kolor, ale w różnych odcieniach,

- młotek i gwoździki (długości 1,5–2 cm),

- miarka i ołówek.

Porada: Zwróć uwagę na to, aby długość gwoździków nie była większa niż grubość ramki.

1. Zacznij od przygotowania ramki. Jeśli nie jest nowa, to w zależności od jej stanu pomaluj ją lub udekoruj wedle swojego gustu.

2. Kiedy ramka wygląda już tak, jak chcesz, wbij w nią od tyłu gwoździki. Aby wbić je w równych odstępach (mniej więcej co 2–3 cm), odmierz odległości i zaznacz ołówkiem punkty. Gwoździki wbij w taki sposób, aby o wystającą główkę można było zahaczać mulinę.

3. Mulinę owijaj wokół gwoździków tak, aby powstała równomiernie gęsta siatka (ja pokusiłam się o kilka kolorów płynnie przechodzących jeden w drugi, tworząc piękne

ombre).

4. Na koniec dobij gwoździe do końca, żeby mulina nie miała możliwości się z nich ześlizgnąć.

Porada: Pamiętaj, że napięcie nitki powinno być możliwie duże, aby utrzymała biżuterię.

Wszystkie przepisy pochodzą z książki "Tajniki DIY" Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu.

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/317503842462369843

Zdjęcia w artykule: Materiały prasowe

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 12:07

Zobacz także

Nasze propozycje