Poprzedni artykuł: O tej pięknej dziewczynie mówi cała Polska! I nie chodzi tylko o to, ż... Następny artykuł: Beyonce jest w ciąży i spodziewa się... bliźniaków :) Zobaczcie jej pi...

To zdjęcie wywołało burzę w sieci. Ale reakcja kobiet jest jeszcze bardziej zaskakująca

Kobieta, , tagi: ciążowy brzuszek
Ta kobieta urodziła trzech zdrowych chłopców i z dumą pokazuje, jak wygląda jej brzuch po tylu ciążach. Jej apel wzbudził ogromne zainteresowanie w internecie.

A to dlatego, że wiele kobiet po urodzeniu dziecka wpada w kompleksy. Trudno im się przyzwyczaić do nowej wersji siebie. Rozciągnięta skóra i nierzadko pojawiające się rozstępy są dla nich powodem do wstydu. Autorka zdjęcia, mimo że na co dzień jest naprawdę elegancką i zgrabną kobietą, to pod ubraniami skrywa całą prawdę o tym, jak jej ciało zmieniło się po ciąży. Nie miała jednak problemu z zaakceptowaniem nadmiaru pomarszczonej skóry z białymi bliznami.

Pod zdjęciem wyraźnie zaznacza, że ciąża to wcale nie jest powód do zamykania się w sobie, ale właśnie do pokochania swojego ciała.

Tak wygląda mój brzuch po urodzeniu trójki dzieci. Czy się tego wstydzę? Zdecydowanie nie! Czy przejmuję się tym, co myślą na ten temat inni? Zdecydowanie nie! Czy kocham swoje ciało? Oczywiście! Czy kiedykolwiek rozważałam plastykę brzucha? Ani trochę! Jestem piękna wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli nie pokocham siebie w całości ze wszystkimi niedoskonałościami, jak mogę oczekiwać, że ktoś inny mnie pokocha? Wszystko się od tego zaczyna. Akceptacja siebie to najpiękniejszy rodzaj miłości! – napisała pod zdjęciem mama trójki dzieci.

Wiele kobiet w komentarzach dziękowało autorce zdjęcia za dodanie go i podzielenie się ze światem swoją historią i przemyśleniami. Co pisały?

- Tak, tego właśnie potrzebowałam. Dziękuję, że o tym opowiedziałaś. Byłam tak przerażona tym, co ciało po ciąży może zrobić z moim poczuciem własnej wartości. Posty jak Twój dają mi nadzieję.

- Wow, to jest piękne.Twój brzuch przedstawia drzewo życia, co jest tak samo fantastyczne jak przyjście na świat dzieci.

A jak wygląda na co dzień autorka zdjęcia?

Can I be great today or not?!! Lol i think I can I think i can!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Revolutionary_Goddess (@sista_soulja3)

Jednak nie wszystkim kobietom z łatwością przychodzi samoakceptacja ciała po ciąży...

Przez 18 miesięcy nie mogła patrzeć w lustro

Alexandra Kilmurray przez prawie dwa lata czuła wstręt do siebie przez to, jak jej ciało zmieniło się po urodzeniu dziecka. Widok obwisłej skóry od razu wywoływał u niej łzy w oczach. Dopiero po upływie tak długiego czasu nauczyła się akceptować "nową" siebie i przestała ukrywać pokrytą rozstępami skórę. Sama napisała, że przecież "nikt nie ostrzega nas przed ciemnymi stronami ciąży i macierzyństwa. Nie uprzedza, jak bardzo zmienimy się fizycznie i psychicznie po zostaniu matkami. To była bardzo długa i ciężka droga, ale nareszcie widzę światełko w tunelu i jest to niesamowite uczucie".

Zdjęcie główne: instagram.com/p/BOsQs93Bd9H

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 07:56

Zobacz także

Nasze propozycje