Poprzedni artykuł: 5 książek, które warto przeczytać, zanim wybierzesz się do kina Następny artykuł: Bardzo poruszające video - jak można porzucić dziecko?

Jaką część swojego ciała Polki lubią najbardziej? Ciekawe wyniki badań!

Kobieta, , tagi: Braun
Ulubioną częścią ciała Polek są nogi! I to właśnie one są kluczem do pewności siebie aż 94% kobiet w Polsce. W jaki sposób Polki dbają o swoje nogi i jakich problemów związanych z ich wyglądem obawiają się najbardziej? Odpowiedzi dostarcza najnowsze badanie przeprowadzone przez TNS Polska dla marki Braun.

Jaką część swojego ciała Polki lubią najbardziej?

Nogi najbardziej lubiane przez Polki

Jak pokazują badania TNS Polska, ulubioną częścią ciała Polek (39%) są nogi. Zaraz po nich, na drugim miejscu uplasował się biust (20%), talia (19%) i pośladki (10%). Aż 80% Polek jest zadowolonych z wyglądu swoich nóg, chociaż jak pokazują badania, poziom zadowolenia spada z wiekiem.

Piękne nogi a sport

Czy Polki wiedzą, jaki sport wybrać, aby zadbać o kondycję nóg? 32% badanych kobiet uważa, że najlepiej wpływa na nie bieganie, a 22%, że jazda na rowerze. 17% wskazuje pływanie jako najlepszy sposób na utrzymanie nóg w dobrej formie, natomiast co trzecia z pań nie wie, jakie zajęcia fizyczne wpływają pozytywnie na stan ich nóg.

Ubiór podkreślający nogi

Jak wynika z badania, którego pomysłodawcą była marka Braun, aby podkreślić piękne nogi, 69% Polek chodzi w butach na wysokim obcasie lub w mini spódniczce (13%). 9% badanych uważa, że zarówno leginsy, jak i obcisłe jeansy ukazują i podkreślają atuty zgrabnych nóg.

Problemy związane z nogami

Mimo, że Polki to kobiety zadowolone ze swoich nóg, tylko 4% z nich nie dostrzega problemów związanych z tą częścią swojego ciała. Najbardziej nielubianym problemem Polek jest cellulit (49%) i niechciane włoski na nogach (42%). Co trzecią Polkę trapią również rozszerzone naczynka na nogach, a co szóstą – rozstępy.

Gładkie nogi to klucz do pewności siebie

Pomimo, iż depilacja - usuwanie włosków, jest jedynie zabiegiem kosmetycznym, to nie tylko znacznie poprawia wygląd nóg, ale także wpływa na samopoczucie kobiet i ich stosunek do samej siebie. Na pytanie, czy gładkie nogi i ciało mają pozytywny wpływ na poziom pewności siebie, aż 94% badanych kobiet odpowiedziało, że tak.

Pielęgnacja nóg

Jak pokazały badania, niemal każda Polka dba o swoje nogi poprzez zabieg depilacji i golenia, a także stosując kosmetyki pielęgnacyjne (po 97%). Trzy na cztery kobiety uprawiają sport, aby zadbać o swoje nogi. Natomiast 46% badanych podczas kąpieli stosuje naprzemiennie ciepły i zimny strumień wody. Co ciekawe, aż 25% Polek dba o nogi, korzystając z zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Badanie „Polki uwielbiają swoje nogi” zostało zrealizowane na zlecenie marki Braun, producenta depilatorów Braun Silk-epil. Badanie zostało zrealizowane na przełomie listopada i grudnia 2015 roku, metodą wywiadów telefonicznych na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie kobiet N=500.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:58

Zobacz także

Nasze propozycje