Poprzedni artykuł: Jak zawsze czuć się pięknie? Topowa brytyjska blogerka zdradza 9 nieza... Następny artykuł: Odkryj świat łatwego prasowania

Nie masz ciała modelki? I dobrze! Bo to nie figura Anji Rubik najbardziej kręci facetów. A czyja?

Ciągle te diety, ćwiczenia, wciąganie brzucha... Chcemy wyglądać jak gwiazdy, modelki, dziewczyny z plakatów. Ale czy naprawdę właśnie taki typ jest najbardziej pożądany?

Kobietom ciężko uwierzyć, że nie wszyscy faceci lubią figurę modelki. Co więcej, naukowcy obliczyli, do jakich rozmiarów powinno być zbliżone kobiece ciało, aby podobało się panom. Blisko mu do modelki, ale... plus size! Okazało się bowiem, że powinnyśmy dążyć do osiągnięcia ciała Kelly Brook, znanej aktorki i modelki. To właśnie jej figura, zdaniem naukowców najbardziej pociąga płeć przeciwną. 

W jaki sposób badacze z Teksasu doszli do wniosku, jak wygląda ideał kobiecego ciała? Zestawili oni swoje dane z kilku lat i zastosowali... matematyczny wzór! Wnioski? Obwód talii powinien wynosić 2/3 obwodu klatki piersiowej. Z kolei obwód bioder powinien być zbliżony do wymiarów w biuście, ale nieco mniejszy. Jak to się przedstawia w liczbach? Kelly Brook ma wymiary 99-63-94 i 168 cm wzrostu. Naukowcy doszli do wniosku, że jej ciało jest idealnie harmonijne, a nie jak niektórzy sądzą, "nieco pulchne". Co ważne, Kelly nie przeszła żadnego zabiegu poprawiającego jej figurę. 

Czy przekonują Was takie wyniki badań? Czy spojrzycie na swoje odbicie w lustrze w nieco inny sposób? Nas lekko drażni fakt, że do określenia idealnych kobiecych wymiarów użyto matematycznego wzoru, ale na pewno cieszy to, że po raz kolejny głośno powiedziano, że figura modelki nie jest celem, do którego większość z nas powinna dążyć, aby poczuć się piękną.

A wy co myślicie o takim badaniu? 

Zobaczcie także:  Sekret idealnej figury Małgorzaty Rozenek-Majdan? Mamy video z jej treningu 

Foto: Instagram

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 lipca 2020, 12:50

Nasze propozycje