Poprzedni artykuł: Małgorzata Rozenek- Majdan zdradza kulisy swojego rozwodu."Runął cały... Następny artykuł: Ludzie jej radzą, żeby zostawiła swojego chłopaka. Nie zgadniecie, jak...

Jaki kształt ust mężczyźni uwielbiają najbardziej? Będziecie naprawdę zaskoczone...

Kobieta, , tagi: powiększanie ust
W 2015 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano aż 27 400 zabiegów trwałego powiększenia ust za pomocą silikonowego implantu. Ale okazuje się, że wcale nie o tak bardzo powiększonych ustach marzą faceci...

Mężczyźni zdradzili, jakie usta ich zdaniem są najbardziej seksowne. I wcale nie chodzi o takie, jak ma Angelinę Jolie ani Kim Kardashian! Badania opublikowane w JAMA Facial Plastic Surgery jasno wskazują na to, że panowie o wiele bardziej wolą usta małe, ale pełne.

W lutym tego roku naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przebadali ponad 400 mężczyzn. Pokazywano im zdjęcie jednej kobiety, której usta zostały kilkukrotnie przerobione w programie graficznym. Zadaniem panów było przypisanie każdej fotografii oceny w skali od 1 do 10.

Najpierw analizowali zdjęcia, na których górna i dolna warga były proporcjonalnie powiększane

Następnie to samo musieli zrobić ze zdjęciami, na których tylko górna warga była poprawiana.

Ostatecznie okazało się, że uczestnicy badania najlepiej ocenili usta, które były 50 procent większe niż przeciętne. Zdecydowali również, że 10 procent większa górna warga jest o wiele bardziej atrakcyjna. Z kolei dolna warga powinna być dwa razy większy niż górna. Jak rozumieć te wszystkie wyliczenia? Chodzi o to, że panowie uwielbiają usta, których dolna warga jest po prostu pełniejsza niż ta górna - taki kształt mają na przykład usta Mirandy Kerr oraz Alessandry Ambrosio.

Dla naukowców było to dość zaskakujące odkrycie. Bo przecież wiele kobiet podczas powiększania ust decyduje się na naprawdę widoczny efekt. Wolą kiedy górna warga jest o wiele większa, czego efektem jest charakterystyczny kaczy dziubek. Chirurdzy odradzają wprowadzanie zbyt drastycznych zmian. Tak duża dysproporcja nie wygląda atrakcyjnie i jest zbyt widoczna.

Zdjęcia: Ons.pl/materiały prasowe/istockphoto.com

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 18:43

Zobacz także

Nasze propozycje