Poprzedni artykuł: Masz cellulit? Ona jest z niego dumna! Następny artykuł: Chandra czy już… depresja? Jak to rozpoznać?

Jest najmłodszą i najszybszą podróżniczką. Zwiedziła prawie 196 krajów i teraz mówi o niej cały świat

Kobieta, , tagi: wakacje, podróż
Na jej liście „rzeczy do zrobienia” widniało 196 krajów, które planowała zobaczyć w mniej niż trzy lata i trzy miesiące. Już tak niewiele trzeba, aby Cassandra de Pecol spełniła największe marzenie…

Walkę z czasem rozpoczęła w czerwcu 2015 roku. Do tej pory była już w 181 krajach. To oznacza, że tej niezwykłej, młodej kobiecie zostało zaledwie 40 dni na ukończenie wielkiej wyprawy. W tym czasie musi zwiedzić jeszcze 15 krajów. Wszystko po to, aby dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa.

#fbf to Angkor Wat

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ᶜᴬˢˢᴬᴺᴰᴿᴬ ᴰᴱ ᴾᴱᶜᴼᴸ (@expedition_196)

Cassandra De Pecol niebawem może stać się pierwszą kobietą na świecie, której udało się ukończyć taką ekspedycję. Ale jej wielka podróż niesie ze sobą jeszcze jedno, wielkie przesłanie – ta zaledwie 27-letnia kobieta chce podróżowaniem szerzyć pokój, a także dodawać wiary i siły ludziom. 

Projekt 27-latki nosi nazwę „Expedition196”, a najpiękniejsze zdjęcia podróżniczki można obserwować na jej Instagramie. Cassandra przemierza świat jako Ambasador Pokoju związany z Institute for Peace Through Tourism.

Catching a glimpse of this amazing view of #LakeOhrid in #Macedonia this morning • • • #Expedition196 #PeaceThroughTourism

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ᶜᴬˢˢᴬᴺᴰᴿᴬ ᴰᴱ ᴾᴱᶜᴼᴸ (@expedition_196)

A wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy razem z bratem Cassandra wpadła na pomysł wyjechania na miesiąc z rodzinnego domu w Connecticut (Stany Zjednoczone). Postanowiła, że w ciągu 30 dni odwiedzi Niemcy, Szwajcarię, Belgię, Holandię i Czechy. I tak pierwsza podróż 27-latki przeciągnęła się o kolejne dwa lata. Nie dysponowała dużym budżetem, dlatego sypiała na stacjach kolejowych albo po prostu na ziemi. Autostopem przemierzyła Bliski Wschód, Azję oraz Afrykę.

Wybrałam wyjątkowy tryb życia. Niewymagający, ale bardzo charakterystyczny. Robię to, co chcę, kiedy chcę i jak chcę. A przy okazji inspiruję innych ludzi – wyjaśnia Cassandra.

Get electrocuted while trying to take selfie with a cow in Liechtenstein... ✔️ You were worth it, cow. • • • #Expedition196

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ᶜᴬˢˢᴬᴺᴰᴿᴬ ᴰᴱ ᴾᴱᶜᴼᴸ (@expedition_196)

Musimy przyznać, że Cassandra podjęła ogromne wyzwanie. Gratulujemy wielkiej odwagi. A Wam, ile krajów udało się już zwiedzić? :)

Zobacz także: Syrop z mniszka lekarskiego wzmacnia odporność

Zdjęcie główne: instagram.com/expedition_196

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:03

Zobacz także

Nasze propozycje