Z wizytą w jesiennej Energylandii! Zobaczcie, dlaczego warto tam pojechać!

Kobieta,
,
Poprzedni artykuł: Agnieszka Woźniak-Starak odpowiada internautce na jej komentarz pod wp... Następny artykuł: Gwiazda 'Top Model' została skazana na 12 lat więzienia!
Specjalnie dla was postanowiłyśmy poznać sekret Energylandii – najpopularniejszego i absolutnie najnowocześniejszego Parku Rozrywki w Polsce!

Z pewnością niejednokrotnie o niej słyszeliście lub mieliście okazję ją odwiedzić. Energylandia - znajdujący się nieopodal Krakowa park rozrywki to wyjątkowe miejsce, które od kilku lat przyciąga prawdziwe tłumy. Rządne przygód rodziny i grupy przyjaciół przybywają tutaj z wielu zakątków Polski i Europy, by oderwać się od codziennych obowiązków i zasmakować prawdziwej adrenaliny. A tej, zdecydowanie, tutaj nie brakuje. 

Wrzesień i październik w Energylandii - atrakcje i harmonogram wydarzeń

Energylandia u schyłku lata zaprezentowała zupełnie nową strefę przygód - Smoczy Gród - krainę, w której dzieci czują się jak w najlepszej animacji, natomiast dorośli cofają się do czasów beztroskiego dzieciństwa. Wchodząc tutaj przenosimy się do świata pradawnych legend i magicznych stworów, które wyglądają tak, jakby właśnie wyskoczyły z naszych ulubionych baśni.

To tutaj znajduje się Zadra, czyli najwyższy na świecie drewniany coaster, osiągający zawrotną prędkość 121 km/h! Kolejka robi (dosłownie!) kolosalne wrażenie. Ma 63 metry wysokości, natomiast długość toru to aż 1316 metrów. Co ciekawe, częściej obawiają się go dorośli, niż dzieci  :)

Ale bez obaw - w Energylandii nic złego nam nie grozi. Ultranowoczesne konstrukcje i profesjonalny system zabezpieczeń to niebywała zaleta parku.

Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii

Poza Zadrą znajdziemy tutaj mnóstwo innych, superekstremalnych atrakcji - największego w Europie Mega Coastera Hyperion, do którego prowadzi wejście stylizowane na stację kosmiczną. Jego start przypomina podróż do odległej galaktyki, zaś sama przejażdżka sprawia, że odkrywamy w sobie nieznane dotąd pokłady energii :)

Na fanów wodnego szaleństwa czeka natomiast rekordowy w skali świata wodny Water Coaster Speed, na którym łodzie wędrują po 60-metrowej konstrukcji, by spłynąć w taflę wody z prędkością 110 km/h! Emocji, jakie niesie za sobą przejażdżka nie sposób opisać, za to wrażenia - niepowtarzalne i niezapomniane. 

Nie bójcie się jednak o swoje ubrania - Park oferuje turbo suszarki, które w kilka chwil was wysuszą :)

Brzmi świetnie, prawda? To jednak nie wszystko! Opisaliśmy zaledwie 3 z... 15 dostępnych tutaj coasterów! Poza nimi, czeka nas was moc atrakcji - gigantyczne huśtawki, kino 7D, a specjalnie dla najmłodszych - Bajkolandia. W niej klasyczna, wiedeńska karuzela Sissi, strażacka karuzela Super Pompa, czy kolejka widokowa Samoloty, które zagwarantują najmłodszym Gościom bezcenne chwile!

Pamiętajcie także, by będąc w Energylandii odwiedzić wodną Strefę Water Park i Tropical Fun z 3 basenami (dla dzieci i dorosłych) i 10 zjeżdżalniami o zróżnicowanym stopniu ekstremum.

Oktoberfest w Energylandii: 7-22 września 2019

Na początek coś dla wszystkich entuzjastów złocistego i bursztynowego napoju (i to w wielu odmianach)! W dniach 7-22 września 2019 Energylandia zaprasza na święto piwa, czyli Oktoberfest w nietypowym wydaniu. W specjalnie zaprojektowanej Szwajcarskiej Wiosce czekają na was absolutnie przepyszne tradycyjne przekąski (polecamy zwłaszcza precle :)) i hektolitry ulubionego specjału Bawarczyków. 

Zdecydowanie warto ich spróbować!

Złota Polska Jesień w Energylandii: 23 września - 13 października 2019

O urokach polskiej jesieni nie trzeba chyba nikogo przekonywać :) W Energylandii klimat Złotej Polskiej Jesieni tworzyć będzie 70 ton dyń, 7 tysięcy kwiatów, a także setki innych scenografii. Kreacja zaskakiwać będzie od samego wejścia do Parku, poprzez wszystkie alejki, aż do Smoczego Grodu, który znajduje się na końcu Energylandii. Menu w restauracjach zostanie skomponowane specjalnie na tę okazję przez najlepszych szefów kuchni, dlatego można być pewnym, że karty dań z całą pewnością zaskoczą nowymi, jesiennymi pozycjami.

Halloween Time w Energylandii: 16-27 października 2019

To nie koniec wrażeń, jakie Energylandia przygotowała dla swoich Gości tej jesieni. Ostatnie dwa tygodnie sezonu 2019 to Halloween Time!

Od 16 do 27 października będzie się można tutaj nieźle przestraszyć! W sobotę, 26 października odbędzie się gande finale, czyli jedyna w swoim rodzaju Halloween Night! Tego dnia Park Rozrywki czynny będzie aż do 22. Na Gości czekać będą przerażające pokazy artystyczne oraz odstraszająco przebrani animatorzy :)

Uwaga! Dla przebierańców Energylandia przygotowała specjalna promocję – 50% ceny już od godziny 10 :)

Energylandia - jak dojechać?

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do miejscowości Zator, gdzie znajduje się park. Godziny ich przyjazdów i odjazdów dopasowane są do godzin otwarcia Parku, a kursować one będą do 29 września. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.

Macie ochotę pojechać tam właśnie teraz? Nie ma problemu! Park Rozrywki otwarty jest codziennie od 10.00 do 18.00, aż do 29 września, a potem do 27 października – z wyłączeniem poniedziałków i wtorków.

Szczegóły planowanych wydarzeń odnaleźć można na stronie energylandia.pl oraz na facebookowym profilu: facebook.com/EnergyLandia w zakładce Wydarzenia.
Planowane wydarzenia są w cenie biletu wstępu do Energylandii, który daje możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji. Cennik biletów wstępu do Parku Rozrywki Energylandia dostępny jest na naszej stronie internetowej: energylandia.pl/cennik/cennik-indywidualny/.

A, i jeśli wydaje się wam, że nie potraficie krzyczeć, to Energylandia udowodni wam, że jesteście w tym świetni :) 

Artykuł powstał z udziałem Parku Rozrywki Energylandia.

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje