Poprzedni artykuł: Marina niczym Lewandowska? Gwiazda błyskawicznie wróciła do formy sprz... Następny artykuł: Edyta Górniak ma nowego chłopaka. Sporo młodszy i baaardzo przystojny!

KAZIMIERNIKEJSZYN - festiwal inny niż wszystkie

Kobieta,
Już 12 lipca w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się V edycja festiwalu KAZIMIERNIKEJSZYN. Zagra m. in Dawid Podsiadło.

KAZIMIERNIKEJSZYN nazywane jest wydarzeniem bez spinki. Jak wygląda to wyjątkowe wydarzenie? Tak mówią o nim sami organizatorzy:

„Moc Energia Endorfina! Kontakt z publicznością. Emocjonalność, prawdziwość bez zadęcia i gwiazdorzenia. Do tego jest wątek edukacyjny czyli poszerzanie świadomości. Dla dobra każdego z osobna, a dzięki temu dla całego społeczeństwa. W końcu jesteśmy Jednym Organizmem - mówi Włodek Paprodziad Demowski, współorganizator Kazimiernikejszyn.

Cały festiwal przemyślany jest jako jedno wielkie wydarzenie, które sprzyja społecznie. Jeśli na przykład jest się osobą zaangażowaną wspomaganie innym, to karnety można nabyć za 50%. Wiodącą ideą jest promocja wartości i postaw wzajemnej akceptacji, naturalności, wspieranie wolontariatu, a koncerty odbywają się wieczorami tak, by cały dzień móc poświęcić spędzeniu czasu offline z innymi festiwalowiczami, wypoczynkowi i aktywnościom... - tłumaczy Michał Niewęgłowski, również współorganizator Kazimiernikejszyn.

Festiwal KAZIMIERNIKEJSZYN

KAZIMIERNIKEJSZYN do czterodniowa rzeczywistość równoległa funkcjonująca po jasnej stronie mocy, która funduje przygodę będącą miksem kilku składników. Łączy ciekawych ludzi oraz uroki natury, a jego siłą jest unikalna atmosfera wykreowana dzięki specjalnemu programowi promującemu uzupełniające się działania: relaks, zabawę, koncertową intensywność, a także niepowtarzalny klimat Kazimierza Dolnego, z jego uroczymi
uliczkami, dzikimi wąwozami i nadwiślańskimi rozlewiskami. Integracja to na pewno jedno ze słów-kluczy festiwalu KAZIMIERNIKEJSZYN, na którym przekrój społeczny nie posiada żadnych granic.

Dzieci, dorośli, młodzi, starzy – wszyscy są tu euforycznie witani, a “bezspinkowa” atmosfera sprzyja integracji w najlepszym wydaniu. Koncerty odbywają się wieczorami tak, aby cały dzień móc poświęcić wypoczynkowi albo aktywnościom, których organizatorzy nie szczędzą. Rowerowy rajd tunelem, kanioning, skoki ze skarp (tradycyjna zabawa kazimierskich dzieciaków), kazimierski triathlon czy bumper balls – nadmuchiwane kule, w których można się toczyć, zderzać lub próbować zagrać mecz – to tylko niektóre z nich.

A potem silent disco na środku miasta, Samolosy, Poduszkoland, Miłość znikąd, Pochód Swiatła, hamaki, huśtawki, śmiechoterapia, strefa nudy, w której kompletnie nic się nie dzieje, albo samochody-loterie czyli specjalnie zaaranżowane pick-upy, które wożą festiwalowiczów do wylosowanej przez nich strefy festiwalu, przez co nigdy nie wiedzą dokąd trafią. A nuż będzie to wędrówka z Paprodziadem po znanych i sekretnych miejscach Kazimierza Dolnego albo spotkanie lub warsztat rozwojowy. I to tylko część KAZIMIERNIKEJSZYN. Bo przecież czekają jeszcze: Strefa Nudy, Mała Strefa (dla dzieci), Polemika Na Kolory, Tor Wsparć, i... wiele więcej.

Festiwal KAZIMIERNIKEJSZYN - program muzyczny

W tym roku zagrają między innymi: Dawid Podsiadło, Grubson Lao Che, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Tabu, Dziady Kazimierskie, November Project, Space Boy, Shakin' Dudi.


Przegoście: Joanna Brodzik z fundacją Opiekun Serca, Magdalena Dembowska, Katarzyna Miller, Szymon Hołownia, Katarzyna Gubała


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 05:06

Zobacz także

Nasze propozycje