Poprzedni artykuł: Synowie Małgorzaty Rozenek-Majdan będą kwestować na WOŚP - wiedzieliśc... Następny artykuł: Ewa Farna znów w bardzo odważnej stylizacji podkreśla biust! Zobaczcie...

Piersi jak... cytryny? To nie żart - tu chodzi o życie!

Ta kampania społeczna podbija internet! Nic dziwnego - zapada w pamięć i może uratować życie milionom kobiet na świecie.

Bardzo możliwe, że w ciągu ostatnich kilku dni widziałyście to zdjęcie w mediach społecznościowych - wiele osób udostępnia fotografię przedstawiającą wytłoczkę pełną cytryn opatrzonych podpisami. O co tu chodzi?

To kampania społeczna "Know your lemons" autorstwa World Wide Breast Cancer, która na przykładzie cytryn ilustruje zmiany, jakie może wywoływać nowotwór piersi. Owoc występuje m.in. jako model anatomiczny piersi - z obrazków dowiemy się też, jak samodzielnie badać piersi i co zrobić w razie wykrycia niepokojących objawów.

Akcja została nagłośniona po tym, jak na swoim Facebooku udostępniła ją Erin Smith Chieze - internautka, która właśnie dzięki zdjęciom cytryn zdiagnozowała u siebie raka piersi. Postanowiła więc podzielić się nimi z innymi kobietami, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych.

Uważamy, że "Know your lemons" naprawdę zwraca uwagę i jest źródłem bardzo ważnej wiedzy dla każdej z nas - zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Zobacz też: Życie z depresją - zobaczcie poruszające video

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 12:33

Zobacz także

Nasze propozycje