Poprzedni artykuł: Rozpoznacie tę gwiazdę na starym zdjęciu? Dzisiaj to znana jurorka! [1... Następny artykuł: Szok! Matka znalazła w spódnicy swojej 6-letniej córki... zaszytą mysz

Ruszyła 4. edycja akcji Karmimy Psiaki i Kociaki

Kobieta,
Karmimy Psiaki to największa w Polsce akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Właśnie ruszyła kolejna – już czwarta – edycja przedsięwzięcia

Na czym polega akcja Karmimy Psiaki? Od 2011 roku stałą opieką objętych zostało 16 schronisk w całej Polsce, pomoc otrzymało 58 fundacji oraz schronisk. W ramach wsparcia Karmimy Psiaki przekazało niemal 30 tys. kg karmy, pomogło w adopcji 751 zwierząt, a w organizowanych przez nich akcjach edukacyjnych wzięło udział ponad 342 tys. osób. Teraz obejmie pomocą zupełnie nowe placówki w całej Polsce i jeszcze bardziej zaangażuje się w pomoc bezdomnym kociakom.

W pierwszej edycji akcji pod opieką Karmimy Psiaki znalazło się schronisko z Zabrza. Po roku działania organizatorzy rozszerzyli pomoc na 8 schronisk: Warszawa, Zabrze, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław, Nowy Dwór Mazowiecki. W październiku 2014 roku rozpoczęła się 3. edycja przedsięwzięcia. Pomoc zaczęło otrzymywać jeszcze więcej schronisk – 16 z terenu całej Polski. Organizatorzy chcą pomagać jeszcze bardziej i jeszcze szerzej. Dlatego startują z 4. edycją akcji Karmimy Psiaki.

Co nowego w 4. edycji Karminy Psiaki?

Pod opieką akcji znalazły się zupełnie nowe schroniska z terenu całej Polski. Stałą pomoc otrzymają placówki w Wysokiej Strzyżowskiej, Warszawie, Tarnowskich Górach, Głownie, Sandomierzu, Puławach, Starogardzie Gdańskim, Sokołowie Podlaskim, Kołobrzegu, Szczecinku, Boguszycach Małych, Racławicach, Korabiewicach, Zielonej Górze, Olszynie i Łomiankach.

Inną istotną zmianą jest włączenie w obręb działalności innych czworonożnych przyjaciół – Kociaki. W tej edycji organizatorzy chce skupić się też na nich – zarówno w kontekście naszej działalności edukacyjnej, jak i w zbliżających się kampaniach społecznych oraz akcjach adopcyjnych.

Cele akcji pozostają te same: KARMA, ADOPCJA, EDUKACJA. Przedsięwzięcie ma na celu eliminację bezdomności zwierząt  przez pomoc w poszukiwaniu domu zwierzakom, popularyzację odpowiedzialnej adopcji oraz finansowe wsparcie mniejszych schronisk i fundacji.

Jak efektywnie pomagać bezdomnym zwierzętom?

Profesjonalizm, kreatywne rozwiązania i nowoczesne narzędzia, które pozwalają "pomagać przy okazji" oraz efekty - właśnie na to akcja Karmimy Psiaki stawia w swoich działaniach. To, co wyróżnia ten projekt spośród innych akcji dobroczynnych to umiejętne wykorzystanie  nowoczesnych technologii ICT.  Narzędzia do pomagania można znaleźć na stronie: https://www.karmimypsiaki.pl/narzedzia

Fundacja w ramach akcji Karmimy Psiaki prowadzi Internetowy Sklep Karmimy Psiaki z artykułami dla psów i kotów, z którego 100% zysku przekazywane jest na rzecz bezdomnych psów oraz kotów.

Od niedawna Karmimy Psiaki można wspierać na platformie crowdfundingowej Patronite.

Organizatorzy w ciągu 3 miesięcy chcą uzbierać pieniądze na zakup karmy dla 1 000 Psiaków i Kociaków. Równolegle prowadzą zbiórkę na zakup ocieplonych bud do schronisk oraz na kampanię przeciwko przemocy  wobec zwierząt.

Wizaż.pl objął akcję Karmimy Psiaki i Kociaki patronatem medialnym. Zachęcamy - pomagajcie!


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 17:07

Zobacz także

Nasze propozycje