Poprzedni artykuł: 16-latka nie obcinała paznokci od... 3 lat! Te zdjęcia nas przeraziły.... Następny artykuł: Ważyła 30 kg, a jej jedynym posiłkiem była herbata. Nie zgadniecie, ja...

To przez Hashimoto Karolina Szostak tyła! Jak udało jej się schudnąć mimo choroby?

Kobieta,
,
, tagi: metamorfozy gwiazd, Karolina Szostak, hashimoto
Karolina Szostak od dawna zmaga się z chorobą Hashimoto. W najnowszym wywiadzie dziennikarka przyznała, że jej spektakularna metamorfoza wymagała wielu wyrzeczeń...

Metamorfozę Karoliny Szostak w ciągu ostatnich tygodni śledzili wszyscy. Dziennikarce udało się zrzucić ponad 20 kilogramów, a swoje zmagania z wagą i restryjcyjną dietę opisała w książce "Moja spektakularna metamorfoza", której premiera zaplanowana jest na 11 kwietnia. Karolina Szostak nie ukrywała, że jednym z najważniejszych powodów, które zmusiły ją do odchudzania były problemy z tarczycą, a dokładnie choroba Hashimoto. W wywiadzie dla serwisu Wyborcza.pl opowiedziała o swojej chorobie oraz poszczególnych etapach metamorfozy. 

Nigdy nie byłam nad wyraz szczupła, ale gdy 12 lat temu w krótkim czasie przybyło mi dużo kilogramów, czułam, że to nie jest normalne. Ile dokładnie przytyłam? Nie wiem, bo ja się nie ważę. Ale na pewno nie były to dwa kilogramy. Raczej dwa rozmiary. I nie mogłam zrzucić tej dodatkowej wagi mimo diety. Poza tym czułam się bardzo dobrze, tylko tyłam. Zero metabolizmu. Dodam, że ta nadwaga nie była skutkiem jakiegoś nadmiernego objadania się, bo ja generalnie nigdy nie jadłam za dużo. Wiedziałam, że powód musi być inny - mówiła o początkach choroby Karolina Szostak.

Karolina Szostak o Hashimoto

Kiedy u dziennikarki zdiagnozowano Hashimoto, stało się jasne, że przyczyną problemów z wagą była właśnie ta choroba. 

Lista objawów Hashimoto jest długa. Jeśli o mnie chodzi, to mogłabym z niej wykreślić wszystkie poza jednym - tyciem - przyznała Szostak w wywiadzie. 

Przypomnijmy, że do pozostałych objawów Hashimoto zaliczane jest m.in. ciągłe zmęczenie, senność, bóle mięśni i stawów, nieregularne miesiączki czy brak koncentracji. Niestety, tak jak było w przypadku Karoliny Szostak - choroba wywołała przede wszystkim przybieranie na wadze. Odchudzanie z chorobą Hashimoto jest niezwykle trudne i wymaga wykluczenia z jadłospisu wielu produktów spożywczych. Karolina przyznała w wywiadzie, że na początku próbowała się głodzić, a choroba mocno dawała się we znaki. 

To było okropne. Trzęsły mi się ręce, czułam, że jestem rozedrgana, waliło mi serce. Nie mogłam się skupić i normalnie pracować. Trzeba było zmniejszyć dawkę, bo stan, w którym się znalazłam, był dla mnie niebezpieczny. Udało mi się wyjść z tej nadczynności, ale wróciły kilogramy. A poza tym wszystkie parametry zdrowia miałam dobre, TSH też odpowiednie, bo badałam się regularnie - szczerze wyznała Szostak. 

Gwiazdy, które chorują na Hashimoto

Z chorobą Hashimoto w dzisiejszych czasach zmagają się tysiące kobiet. Otwarcie o związanych z nią dolegliwościach mówią m.in. Marta Dyks, Kinga Rusin, Julia Kuczyńska, Aneta Zając czy Kayah. Wszystkie te gwiazdy są doskonałym przykładem na to, że objawy choroby można zminimalizować. Karolina Szostak w wywiadzie przyznała, jak obecnie wygląda jej dieta, dzięki której udało jej się fenomenalnie schudnąć: 

Teraz, kiedy już skończyłam post, nadal pilnuję diety - 1300 kalorii. Nie ma w niej białego pieczywa, makaronu, ryżu, potraw smażonych. I oczywiście słodyczy. Nie tęsknię za nimi w ogóle. Ja się przestawiłam mentalnie na jedzenie, które mi służy. Niektórym trudno jest zrezygnować ze słodkiego - dla mnie to żadne wyzwanie, bo ja nigdy nie jadłam takich rzeczy - opowiadała dziennikarka. 

Poznaj najgorętsze trendy beauty! Pobierz Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

Zobacz także: Jak prawidłowo badać ciśnienie krwi?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 14:30

Zobacz także

Nasze propozycje