Poprzedni artykuł: Bloger porównał ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Różnice są szo... Następny artykuł: Nowe niebezpieczne wyzwanie na Instagramie. Przerażająca chudość znów...

Kiedy najlepiej pójść do łóżka z nowym partnerem? Wyniki nowych badań mogą cię zdziwić

Kobieta, , tagi: seks, związek
Masz nowego chłopaka? Według najnowszych badań po dokładnie takim czasie 'wypada' pójść z nim do łóżka!

Często zadajemy sobie pytania, czy to już odpowiedni moment na skonsumowanie nowego związku. Nie chcemy ani zbytnio się nie spieszyć, a jednocześnie boimy się, że zbyt długie odwlekanie zbliżenia i ciągłe odmowy zniechęcą nowo poznanego mężczyznę. Zazwyczaj nie chcemy również wyjść w oczach nowego partnera na „łatwą kobietę”, która już po kilku spotkaniach decyduje się na seks. Ponadto większość z nas obawia się, że zbyt spontaniczny seks może zakończyć się ONS-em(z ang. One Night Stand - przygoda na jedną noc) i złamanym sercem.

Jak wynika najnowszych badań nad seksualnością Polaków, coraz częściej pozwalamy sobie na jednorazowe, niezobowiązujące przygody, niestety takie spotkania niejednokrotnie pozostawiają emocjonalną pustkę. Zatem jeżeli pragniesz, by twój nowy ukochany pozostał z tobą na dłużej i stworzył z tobą długotrwałą relację, powinnaś bez nacisków z jego strony sama wyczuć idealny moment, który seksuolodzy szacują na 36 godzin. Dziwne? Niekoniecznie!

Przeczytaj także: 5 rzeczy, które sprawią, że on będzie miał ochotę na seks (masz je w domu!)

Po jakim czasie możesz iść z nim do łóżka?

Według badań dr Bartona Golsmitha, psychologa specjalizującego się w relacjach damsko-męskich, wystarczy 36 wspólnie spędzonych godzin, żeby wytworzyć emocjonalną więź z nowo poznaną osobą. Oczywiście nie oznacza to, że po spędzeniu z kimś półtora dnia powinnaś pójść z nim do łóżka, gdy zegar wybije trzydziestą szóstą godzinę waszego spotkania.  Jak podkreśla badacz, wspólne godziny nie muszą następować bezpośrednio po sobie.

Czasem ta pula może się uzbierać w krótszym czasie, czasem dłuższym, choć zazwyczaj udaje się ją osiągnąć w ciągu kilku tygodni, czasem paru miesięcy, w zależności od częstotliwości i długości spotkań. W tym czasie możecie wybrać się na kilka randek, do kina, na wieczorny spacer czy na kawę. Niezależnie od tego, co robicie, ważne jest, abyście mieli wystarczająco dużo czasu, by się poznać.

Najważniejsze jest to, żeby wzajemnie na siebie nie naciskać – mówi dr Golsmith. Musicie być pewni, że oboje jesteście gotowi na to, żeby wasza znajomość poszła o krok dalej – dodaje.

Psycholog podkreśla również, że zbyt długie odwlekanie w czasie zbliżenia, szczególnie jeśli mamy na nie ochotę, również nie jest dobre dla relacji, ponieważ obniża seksualne napięcie.

Przeczytaj także: Jak wybrać bieliznę, która rozpali każdego mężczyznę?

Jest jednak wielu przeciwników tej teorii. Psychoterapeutka Toni Coleman na podstawie swoich wieloletnich badań twierdzi, że warto dać sobie przynajmniej trzy miesiące na poznanie drugiej osoby, zanim zdecydujemy się na wspólne igraszki. Badaczka uważa, że wzajemne zrozumienie rodzi się między ludźmi w pierwszej fazie relacji, czyli w  tak zwanym „miesiącu miodowym” (pierwsze trzy miesiące znajomości). To właśnie po tym okresie możemy liczyć na to, że seks da nam większe doznania.

Emocjonalne połączenie jest jednym z kluczowych elementów każdego związku – podkreśla Coleman.

Dlatego też jeśli nie jesteście gotowi na zbliżenie nawet po upływie trzech miesięcy, to nic złego.

Również na naszym forum tematyka pierwszego razu z nowym partnerem budzi wiele kontrowersji. Jak się okazuje również Wizażanki twierdzą, że trudno jest mówić o złotym środku i idealnym momencie na pierwsze zbliżenie z nowym partnerem.

Do łóżka idzie się wtedy, kiedy obie osoby mają ochotę. Nie ma znaczenia na którym to będzie spotkaniu – pisze jedna z Wizażanek.

Sama czekałam kilka miesięcy. Jeśli i ty chcesz poczekać to powiedz to swojemu chłopakowi. Jeśli jest przyzwoity to poczeka a jeśli nie, to będziesz wiedziała na czym mu zależy – wtóruje inna.

Dlatego pamiętajmy, seks jest bardzo indywidualną sprawą i nie zawsze należy kierować się wynikami badań seksuologów. Jeśli nie jesteśmy gotowi na pójście z kimś do łóżka, porozmawiajmy z partnerem o naszych obawach. Być może on również nie jest gotowy na kolejny etap waszej znajomości.

Przeczytaj także: Odczuwasz ból podczas seksu? To może być poważne zaburzenie... 

Zdjęcie: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 09:53

Zobacz także

Nasze propozycje