Poprzedni artykuł: Podejmij wyzwanie Philipsa i zostań drugim w historii Polakiem w kosmo... Następny artykuł: Konkurs - wygraj sokowirówkę marki Philips - WYNIKI

Emocje chcą jeść - kiedy sięgasz po jedzenie?

Kobieta, , tagi: jedzenie, emocje, uzależnienie od jedzenia
Jedzenie już dawno przestało spełniać funkcję zaspokajania głodu - jak grzyby po deszczu powstają niezwykle popularne programy kulinarne, modne knajpy czy akcesoria kuchenne, które chcemy mieć. Jedzenie stało się istotnym elementem kultury i pełni dziś wiele istotnych funkcji, które z punktu widzenia psychologii mogą być jednak niebezpieczne.
kobieta obok lodówki

Aleksandra Więcka w grudniowym numerze Urody Życia przygląda się trudnemu w obecnych czasach tematowi - jedzeniu.

Kuchnia stała się nowym salonem, bazary ze zdrową żywnością – miejscem towarzyskich spotkań, a blogi kulinarne mają więcej odsłon niż serwisy informacyjne. Właściwy jadłospis wydaje się lekiem na wszystko – od raka po złamane serce. Chociaż coraz pilniej wyłapujemy kolejne niebezpieczne E ukryte w opakowaniach z jogurtem czy serem, to równocześnie zdajemy się wierzyć, że lodówka jest naszą najlepszą przyjaciółką. Co trzecia Polka ma nadwagę, a co druga chciałaby schudnąć. Dlaczego jedzenie przestało po prostu zaspokajać głód i stało się naszą nagrodą, pocieszeniem, lekiem i obsesją?

O jedzeniu "bez śladów", przyjaźni ze słodyczami i utożsamianiu miłości z pokarmem przeczytasz w magazynie Uroda Życia.

Czym dla Was jest jedzenie? Jak często sięgacie po nie z powodów innych niż głód? Piszcie!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 00:55

Zobacz także

Nasze propozycje