Poprzedni artykuł: Jak wybrać bieliznę, która rozpali każdego mężczyznę? Następny artykuł: Perfekcyjna Pani Domu będzie sprzątać... w Biedronce?! Zobaczcie, o co...

Już niedługo pierwsz dzień wiosny a kiedy zmieniamy czas na letni?

Kobieta,
,
, tagi: ciekawostki, wiosna
Kiedy w tym roku przestawiamy zegarki o godzinę do przodu?

Wiosna jest tuż, tuż - czujemy ją w kościach! Już od kilku tygodni tropimy najmodniejsze płaszcze i fasony dżinsów, coraz śmielej zabieramy się też za pielęgnację wysuszonych po zimie łokci i kolan. Początek kalendarzowej wiosny już w najbliższy wtorek 21. marca, ale pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia: zmiana czasu. Kiedy w tym roku przejdziemy na czas letni?

W Polsce przestawiamy zegarki dwa razy do roku, by efektywniej korzystać ze światła dziennego. W tym roku ostatecznie pożegnamy się z czasem zimowym w ostatni weekend marca - w nocy z sobotę 25. na niedzielę 26. "przeniesiemy się" w czasie o godzinę do przodu. Zegarki należy przestawić dokładnie o godzinie 2.00, zmieniając ją na 3.00. Oznacza to, że w efekcie tej nocy będziemy spali o godzinę krócej niż zwykle.

Zmiany czasu towarzyszą nam od dziecka, ale dla wielu osób bywają dokuczliwe - zmiana godzin nierzadko powoduje chwilowe "rozregulowanie" i pogorszenie samopoczucia. Na szczęście zwykle wystarczy kilka dni, by dostosować się do nowego rytmu. W zamian przez następne miesiące będziemy mogli cieszyć się dłuższymi dniami :)

Zdarza wam się zapomnieć o zmianie czasu?

Zobacz też: Pijesz za dużo kawy? Te trzy "smaki" są pyszne i... bardzo pomogą twojej skórze

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:50

Zobacz także

Nasze propozycje