Poprzedni artykuł: Co jeść podczas okresu, żeby pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości? Następny artykuł: Depilacja intymna - gdzie leży granica?

Sposoby na alergię skóry

Problem reakcji alergicznych i podrażnień skóry staje się coraz bardziej powszechny. Substancje chemiczne zawarte nie tylko w kosmetykach, ale także w środkach czystości czy produktach piorących, mogą uczulać i powodować nieprzyjemne swędzenie. Jak temu przeciwdziałać?
kobieta drapie się po brzuchu

Podrażnienia i reakcje alergiczne objawiają się nieprzyjemnym i uciążliwym swędzeniem, zaczerwienieniem i wypryskami. Jeśli chodzi o alergię skórną, to może być ona wywoływana przez rośliny, leki czy żywność, a nawet odzież. Jednak stosunkowo często przyczyną jej występowania są związki chemiczne zawarte w kosmetykach, detergentach i innych środkach chemicznych stosowanych w domu.

Objawy alergii skórnej pojawiają się na skutek działania alergenu, którym w omawianym przypadku są tzw. czynniki kontaktowe, czyli związki wywołujące reakcję alergiczną po zetknięciu ze skórą.

Szacuje się, że już blisko 70% Polaków boryka się z problemem nadwrażliwości skórnej i skłonnościami do alergii. Istnieje wiele przyczyn tego stanu rzeczy – postępujące zanieczyszczenie środowiska, niezdrowy tryb życia, ale dermatolodzy zwracają uwagę przede wszystkim na stosowane przez nas detergenty i kosmetyki. Produkty te zawierają w swym składzie szkodliwe barwniki i parabeny, które zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej oraz przyspieszają jej rozwój.

płyn do mycia rąk neutral

Stosując produkty Neutral, możemy dbać o skórę w delikatny sposób, przy zapewnieniu sobie pełnego bezpieczeństwa.

Ich unikalna formuła – 0% barwników, 0% parabenów i 0% kompozycji zapachowych pozwala zadbać o zdrowie wrażliwej skóry całej rodziny.

W przypadku wystąpienia alergicznej reakcji skórnej, bezwzględnie powinniśmy udać się do lekarza, by ten dobrał odpowiedni sposób leczenia. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą nam zmniejszyć dolegliwości.

Sposób 1: unikaj drapania!

Choć może się to wydawać nierealne w przypadku uporczywego swędzenia, należy bezwzględnie powstrzymywać się od drapania, gdyż może to prowadzić do infekcji. W dodatku nie przyniesie pożądanej ulgi, a jedynie nasili objawy. Aby zmniejszyć uczucie swędzenia, zrób zimny okład z kostek lodu zawiniętych w ściereczkę.

Sposób 2: zbawienne nawilżenie!

Wszystkie nasze działania podczas wystąpienia reakcji alergicznej skóry powinny być nastawione na to, by utrzymać jej odpowiedni poziom nawilżenia. Konieczne jest stosowanie delikatnych kosmetyków do higieny ciała i rezygnacja z intensywnie pachnących olejków, żeli czy płynów do kąpieli. Rozsądnie będzie sięgnąć po kosmetyki hipoalergiczne.

Sposób 3: zmień kosmetyki i środki piorące!

Szkodliwe są nie tylko składniki chemiczne zawarte w kosmetykach, ale także w środkach piorących. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że źródłem podrażnień i reakcji alergicznych mogą być nasze ubrania, a dokładniej proszek lub płyn, który stosujemy podczas prania.

Neutral Main Wash uniwersalny proszek do prania

neutral proszek

Neutral uniwersalny proszek do prania został stworzony z myślą o zmniejszeniu ryzyka podrażnienia i reakcji alergicznych. Pozbawiony substancji zapachowych, barwników, rozjaśniaczy i fosforanów. Zawiera aktywne składniki, które efektywnie czyszczą trudne plamy nawet w niskich temperaturach (30°C), a dzięki skoncentrowanej formule zapewnia lepsze rezultaty przy użyciu mniejszej ilości proszku do pojedynczego prania, minimalizując wpływ na środowisko. Zapewnia doskonałe rezultaty i orzeźwiającą czystość.

Polecany dla osób z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Przetestowany i zatwierdzony dermatologicznie.

Neutral płyn do regularnego prania

płyn do prania neutral

Płyn do prania Neutral został stworzony z myślą o zmniejszeniu ryzyka podrażnienia i reakcji alergicznych osób o skórze wrażliwej. Pozbawiony substancji zapachowych, barwników, rozjaśniaczy i fosforanów. Zawiera aktywne składniki niezbędne do skutecznego prania, aby zapewnić doskonałe rezultaty i czystość. Nie zawiera środków wybielających ani rozjaśniaczy, które mogą zwiększać ryzyko podrażnień wrażliwej skóry.

Polecany dla osób z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Został przetestowany i zatwierdzony dermatologicznie. W formie skoncentrowanej może być stosowany na uporczywe plamy przed praniem jako odplamiacz bezpośrednio na tkaninę.

Produkty dostępne tylko w drogeriach Rossmann.

materiał sponsorowany

zdjęcia: 123rf, materiały PR

Nasze propozycje