Poprzedni artykuł: Szokujący wypadek w gabinecie medycyny naturalnej. 30-latka zmarła po... Następny artykuł: Kolejna wpadka w "Kole fortuny". Tym razem to Rafał Brzozowski nie móg...

Zdesperowana Kim Kardashian pokazała objawy swojej choroby immunologicznej!

Kim Kardashian pierwszy raz pokazała, jak poważna jest jej choroba immunologiczna. Zdesperowana gwiazda na różne sposoby próbuje zapanować nad objawami łuszczycy.

O tym, że choruje na łuszczycę, Kim Kardashian poinformowała świat kilka lat temu. Ale dotąd dbająca o swój wizerunek gwiazda ukrywała nieestetyczne objawy swojej choroby. Ostatnio jednak zdecydowała się pokazać, co łuszczyca zrobiła z jej skórą. Kim przyznała się też swoim fanom, że na różne sposoby próbuje zapanować nad swoją chorobą. Gwiazda jest tak zdesperowana, że sprowadziła do domu specjalną lampę i pije podobno odrażającą w smaku miksturę z chińskich ziół.

Fot.: Instagram

Zobacz także: Łuszczyca, grzybica i... Sprawdźcie, z jakimi chorobami borykają się gwiazdy!

Kim Kardashian oszpecona przez łuszczycę

Na opublikowanym przez Kardashian zdjęciu widać typowy objaw łuszczycy - ciało pokryte czerwonymi plamami i łuszczącą się skórą. Jeszcze do niedawna Kim nie miała takich problemów. Jej choroba była w tak zwanej remisji, czyli samoistnie zniknęła. Ale ostatnio doszło do nawrotu. Atak choroby okazał się tak uciążliwy, że zdesperowana gwiazda zaczęła testować wszystkie dostępne sposoby łagodzenia jej symptomów. Kardsahian pije oczyszczające organizm soki warzywne i napar ze specjalnie dla niej przygotowanej mieszanki chińskich ziół. Sprowadziła też sobie do domu olbrzymią lampę do terapeutycznych naświetlań i smaruje łuszczycowe zmiany najróżniejszymi specyfikami.

Fot.: Instagram

Wszystkie te starania nie przyniosą jednak trwałego rezultatu, bo łuszczyca jest chorobą nieuleczalną. Do końca nie wiadomo też, co jest jej przyczyną. Dotąd naukowcom udało się tylko ustalić, że łuszczycą nie można się zarazić i że jest ona dziedziczna. U chorych na nią osób dochodzi do zwiększonej proliferacji naskórka, czyli przyspieszonego namnażania się jego komórek. W wyniku tego na powierzchni skóry powstają przypominające łuski nawarstwienia naskórka. Objawy choroby zaostrza stres, zmęczenie, niewłaściwa dieta, alkohol i papierosy. 

Zobacz także:Tej dziewczynie łuszczyca nie przeszkadza w realizowaniu pasji, jaką jest makijaż!

Kim Kardashian bardzo dba o to, żeby prezentować się światu "od swojej najlepszej strony". Mistrzyni selfie zawsze ma perfekcyjny makijaż i fryzurę, a jej stylizacje - choć nie zawsze udane - są dobrze przemyślane. Tym bardziej zaskoczył nas fakt, że zdecydowała się pokazać na Instagramie, jak wygląda z łuszczycowymi zmianami na ciele. Za taką odwagę należy jej się uznanie. Może dzięki temu jej gestowi, jakaś jej cierpiąca na łuszczycę fanka poczuje się trochę lepiej...

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 14:35

Zobacz także

Nasze propozycje