Poprzedni artykuł: Natalia Castellar - modelka z wyjątkowymi brwiami Następny artykuł: 6 powodów, dla których warto zaczynać wcześnie pracę

Koniec z głębokimi dekoltami i stanikami push-up! Vogue mówi: Dość!

Kobieta, , tagi: Vogue, dekolt, piersi
To musiało kiedyś nadejść. Projektanci i styliści zachęcają nas do wygodnej bielizny i zakrywania biustu. Skąd ta zmiana?

Koniec dekoltów ogłosiła brytyjska edycja najważniejszego kobiecego pisma modowego – Vogue. Era głębokich dekoltów, biustonoszy powiększających piersi i prześwitujących materiałów według nich właśnie dobiegła końca. Teraz jest czas na pokazywanie innych, równie pięknych i zmysłowych części ciała.

Źródło: Pinterest

W artykule „Desperately Seeking Cleavage” możemy przeczytać między innymi o tym, że epatowanie wielkim dekoltem nie jest w dobrym tonie. Projektanci zdeydowanie od tego odchodzą i jeśli już chcą pokazać fragment biustu to robią to... z boku. Autorka tekstu – Kathleen Baird-Murray – zaznacza, że to najwyższa pora, aby z czerwonych dywanów również zniknęły dekolty do pasa.

Czy to dekolty rzeczywiście są passe?

Niekwestionowaną królową dekoltów jest Kim Kardashian. Ale nawet ona ostatnio wsytępuje w golfach, a w zamian uległa trendom „side boob” i „under boob”. W pierwszym chodzi o to, że piersi widoczne są dzięki zbyt głębokim rękawom, a drugi eksponuje piersi od dołu za sprawą bardzo krótkiej bluzki. Kim była też zawsze fanką staników typu push-up, a nawet podklejała biust taśmą, by nie opadał. Tymczasem teraz ma nastąpić era wygodnych bawełnianych biustonoszy. 

Okazuje się, że stanowisko Vogue’a poruszyło wiele kobiet na świecie. Na Twitterze postanowiły dać upust emocjom i wyraźnie powiedziały, co myślą na ten temat. I co sądzą? Większość absolutnie nie zgadza się ze stanowiskiem magazynu! Według nich w tej całej bitwie nie chodzi o poczucie estetyki, ale o dyktowanie kobietom tego, jak mają wyglądać. I niezależnie od tego, czy ogłaszane jest, czy mają nosić dekolty, czy też - jest to narzucanie im, co mają robić. Bo jesteśmy w stanie same zdecydować, czy wolimy podkreślić swój biust czy nie mamy na to ochoty...

Kto ma rację w tym sporze?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:27

Zobacz także

Nasze propozycje