Poprzedni artykuł: Kolejne zagrożenie dla nastolatków. Tym razem jest to wyzwanie z... gu... Następny artykuł: Brakuje Ci energii do pracy? Spokojnie! Jest na to sposób!

To zdjęcie wywołało burzę w internecie! Modelka przy użyciu Photoshopa dodała... kilogramów swojej przyjaciółce?

To z pozoru zwyczajne zdjęcie dwóch przyjaciółek w ciągu kilku dni zdążyło wzbudzić wiele kontrowersji. Widocznej na nim modelce Georgii Gibbs zarzuca się wyretuszowanie zdjęcia tak, aby jej przyjaciółka wyglądała na grubszą. Ile jest w tym prawdy?

Australijska modelka Gerogia Gibbs musiała zmierzyć się z falą hejtu po tym, jak na swoim Instagramie opublikowała fotkę z najlepszą przyjaciółką. Na zdjęciu widzimy dwie uśmiechnięte i wesołe dziewczyny, ale uwagę obserwatorów modelki przyciągnęła duża różnica w wadze przyjaciółek. Modelka nosi ubrania w rozmiarze 34, a jej przyjaciółka - Kate Wasley w rozmiarze 44. Modelce zarzucono wyretuszowanie zdjęcia w taki sposób, aby wyglądała na jeszcze szczuplejszą.

Jeśli wyretuszowałaś zdjęcie tak, aby wyglądać na szczuplejszą, a twoja przyjaciółka na grubszą, to jaka z ciebie przyjaciółka?!- pisał jeden z obserwatorów Georgii.

Ale czy modelka rzeczywiście korygowała sylwetki na zdjęciu? 

Po rozpętaniu burzy w mediach Gerogia postanowiła odpowiedzieć na negatywne komentarze pod zdjęciem.  

To złamało moje serce - Kate i ja jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami więc dlaczego miałabym robić coś takiego? Wszystko, co widzę na tym zdjęciu to dwie podobne kobiety - nie jedną szczupłą, a drugą krągłą! Przestańmy wszystkich do siebie porównywać, każdy jest piękny na swój sposób - napisała modelka.

W odpowiedzi na całe zdarzenie przyjaciółki postanowiły założyć wspólne konto na Instagramie, na którym dowodzą, że waga ciała nigdy nie powinna być powodem do dyskryminacji i złośliwych porównań. Dziewczyny pokazują, że czują się świetnie w swojej skórze, a rozmiar noszonych ubrań nie warunkuje ich pewności siebie.

Chciałybyśmy, aby wszystkie kobiety przestały się ciągle porównywać do innych, ponieważ wszystkie jesteśmy piękne i wyjątkowe bez względu na rozmiar - mówiła Georgia w rozmowie z Daily Mail Australia.

Miejmy nadzieję, że historia dwóch przyjaciółek choć na moment zatrzyma przykre i krzywdzące komentarze kierowane do kobiet, które odbiegają od powszechnego ideału. 

Zobacz także: Dominika Gwit jako Zbuntowany Anioł w "Tańcu z Gwiazdami" -  o tym występie mówią wszyscy!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 16:32

Zobacz także

Nasze propozycje