Poprzedni artykuł: Szpital odmówił pomocy mężowi Katarzyny Skrzyneckiej Następny artykuł: Dominik Abus z „Gogglebox” pokazał synów i wywołał burzę na Instagrami...

Lidl i Biedronka zmieniają godziny pracy z powodu koronawirusa

Kobieta, , tagi: Lidl, Biedronka, koronawirus
Popularne dyskonty spożywcze w trosce o swoich pracowników ograniczają godziny pracy. Sprawdź, zanim wybierzesz się na zakupy.

Przez pandemię koronawirusa zamknięte są lokale usługowe i galerie handlowe. Sklepy spożywcze i supermarkety pozostają otwarte, ale wiele z nich wprowadza zasady, które mają za zadanie uchronić klientów i pracowników przed zakażeniem koronawirusem. W Biedronce obowiązuje limit osób, które mogą przebywać jednocześnie na terenie sklepu, a ilość ustalona zostaje na podstawie jego wielkości. Dodatkowo, dezynfekowane są koszyki i wózki, a przy wejściu do sklepów czekają na klientów żel antybakteryjny i jednorazowe rękawiczki. Co kilka minut wygłaszane są informacje o tym, aby nie dotykać nieopakowanych produktów, a także zachować odstęp przynajmniej 1,5 metra od innych osób.

Zobacz także: Święta Wielkanocne odwołane przez koronawirusa?

Koronawirus w Polsce - godziny otwarcia sklepów Biedronka, Lidl, Żabka

Biedronka, Lidl i Żabka, aby chronić swoich pracowników zamontowały w swoich sklepach przezroczyste pleksi, które ma ich zabezpieczyć przed bezpośrednim kontaktem z klientami. To jednak nie wszystko - aby jeszcze bardziej zadbać o osoby na co dzień tam pracujące, wszyscy zdecydowali się skrócić godziny pracy sklepów. 

Najprężniej zadziałała w tym temacie Biedronka - ustaliła godzinę techniczną pomiędzy 13:30 a 14:30. Przez godzinę sklepy będą zamknięte, aby zmiana pracowników następowała bezkontaktowo. Ci, którzy pracowali rano rozliczają się i wychodzą, a dopiero wtedy na teren sklepu wchodzi zmiana popołudniowa. Ponadto, wszyscy pracownicy będą pracować w rotacji tygodniowej - będzie to oznaczało dla nich 7 dni pracy, a następnie przez 7 dni będą oni pozostawać w domu. Godziny pracy wszystkich Biedronek zostały skrócone do 8-20 każdego dnia. Dotychczas w tygodniu mogliśmy robić tam zakupy od 7 do 22. 

Czas pracy sklepów skrócił także Lidl. Teraz zakupy w tym dyskoncie zrobimy od 7 do 21, czyli godzinę krócej niż przed epidemią. Wprowadzane będą także przerwy techniczne w godzinach popołudniowych, Lidl nie informuje jednak na razie o konkretnym wymiarze czasowym tych przerw.

Godziny pracy skróciła także Żabka, która dotychczas otwarta była od 6 do 23. Teraz zakupy w tym sklepie zrobimy codziennie w godzinach 7-22. 

Źródło zdjęcia: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:18

Nasze propozycje