Poprzedni artykuł: Możesz sobie wyobrazić większą ślubną porażkę? Ta panna młoda nie zmie... Następny artykuł: Prawdziwe 'bikini body' Kardashianki

Lady Gaga oskarżona o plagiat! Chodzi o hit z Bradley’em Cooperem „Shallow”

Kobieta, , tagi: Lady Gaga, muzyka, Bradley Cooper
Lady Gaga stanie przed sądem? Znany muzyk oskarżył ją o plagiat! Zdaniem gwiazdora „Shallow” z kultowego filmu „Narodziny gwiazdy” to podróbka jego utworu z 2012 r. Rzeczywiście słychać podobieństwo?

Lady Gaga dopuściła się kradzieży? Amerykański wokalista twierdzi, że nagrodzony m.in. statuetką Grammy oraz Oscarem w kategorii najlepsza piosenka utwór „Shallow” do filmu „Narodziny gwiazdy” to podróbka jego hitu sprzed siedmiu lat. Jak przekonuje muzyk, jest w stanie przedstawić twarde dowody na to, że Lady Gaga dopuściła się plagiatu. Wy też słyszycie podobieństwo w tych utworach?

Lady Gaga oskarżona o plagiat „Shallow”

Romantyczna ballada „Shallow” opowiadająca o pokonywaniu przeciwieństw losu, będąca hymnem kultowego filmu „Narodziny gwiazdy”, to plagiat? Amerykański muzyk Steve Ronsen twierdzi, że utwór, który przez wiele miesięcy utrzymywał się na szczycie list przebojów i zgarnął mnóstwo prestiżowych nagród brzmi jak jego piosenka sprzed kilku lat.

Przypominamy, tak brzmi piosenka „Shallow” w wykonaniu Lady Gagi i Bradley’a Coopera:

Steve Ronsen oraz jego pełnomocnik przekonują, że przebój, za który odpowiadają Lady Gaga, Anthony Rossomando, Mark Ronson oraz Andrew Wyatt do złudzenia przypomina jego utwór „Almost” z 2012 r. Jak donosi serwis Page Six, amerykański artysta twierdzi, że wcześniej chciał rozwiązać tę sprawę polubownie, ale strony nie doszły do porozumienia.

Aby załatwić tę sprawę wiele miesięcy temu, moje biuro skontaktowało się działem prawnym Lady Gagi i przedstawiło oficjalny raport szanowanego muzykologa i profesora, który stwierdził, że są znaczne podobieństwa, jeśli chodzi o tempo, melodię, rytm oraz harmonię pomiędzy utworami. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Steva Ronsena, opublikowanym przez serwis Page Six. Lady Gaga nie przedstawiła jeszcze swojego raportu, o który prosiliśmy już wielokrotnie – czytamy dalej.

W związku z brakiem ugody ze strony prawników Lady Gagi, do sądu wpłynął pozew, w którym Steve Ronsen i jego prawnik domagają się od piosenkarki milionowego odszkodowania.

Pan Ronsen i jego prawnik chcą dostać tak zwane "łatwe pieniądze" od artystki z sukcesami. To haniebne i złe – komentuje Orin Snyder, który reprezentuje Lady Gagę w tej sprawie. Jeśli pan Shirian będzie kontynuował tę sprawę, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży – dodaje.

Dla porównania, tak brzmi utwór Steva Ronsena „Almost” z 2012 r.:

Słyszycie podobieństwo?

Zdjęcie: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 04:15

Nasze propozycje