Poprzedni artykuł: Marcelina Zawadzka wróciła do byłego chłopaka? Następny artykuł: Joanna Krupa zdradziła, kiedy urodzi swoje pierwsze dziecko!

Aż 30 hektarów rozrywki i emocji. Energylandia to najlepszy kierunek na weekend!

Kobieta, , tagi: Energylandia, Park Rozrywki Energylandia
W tym miejscu wszyscy znowu możemy poczuć się jak dzieci. Na każdym rogu czekają atrakcje!

Udany weekend nie musi wiązać się w z wyjazdem poza granice kraju. Odkąd 5 lat temu w okolicach Krakowa otworzono Energylandię, to właśnie tam każdego lata chętnie spędzają swój czas wolny rodziny i grupy przyjaciół z całej Polski. Leżący w miejscowości Zator park rozrywki zajmuje powierzchnię o wielkości 30 hektarów, przeznaczoną na dostarczanie wrażeń odwiedzającym. Energylandia jest najnowszym i największym takim miejscem w Polsce. W niczym nie odstaje od innych popularnych parków rozrywki w Europie.

Jeden bilet wstępu gwarantuje nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych w Energylandii rozrywek bez limitów. Została zaprojektowana tak, by spragnieni wrażeń nie tracili czasu na czekanie w kolejkach. Na pewno się tu też nie zgubimy. Wytyczone alejki pozwalają na sprawne poruszanie się po terenie i przemieszanie z jednego punktu do drugiego. Przy wejściu otrzymujemy też mapę, dzięki której możemy dotrzeć do każdej atrakcji.

Water Park – rozrywka w tropikach

Tego lata w Polsce na brak pogody narzekać nie możemy – od początku czerwca temperatura w cieniu przekracza 30°C. Na egzotyczne wakacje nie musimy wybierać się z jeszcze jednego powodu. Topikalny raj, z plażą, przejrzystą, turkusową wodą oraz barami pod palemką, znajdziemy dużo bliżej, w Zatorze pod Krakowem. W ramach jednego biletu wstępu do Energylandii mamy dostęp do aż 4 stref o różnej tematyce. Należy do nich m.in. Water Park – teren z 3 basenami z podgrzewaną wodą, o powierzchni 1800 m2. Jego nową część stanowi strefa Tropical Fun, czyli największy otwarty park wodny w Polsce. To tu znajduje się Exotic Fun – jedyna w kraju zjeżdżalnia, na której ślizgamy się to w prawo, to w lewo, w górę i w dół. Tutaj jest też Tropical Splash, na której zabawa rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Zjeżdżając w dół na matach, można osiągnąć zawrotną prędkość. Oprócz tego, Kamikadze – zjeżdżalnia z zapadnią, czy Aloha Slide, która oferuje aż 111 metrów trasy. Tropical Fun w sumie liczy 10 zjeżdżalni, różnicowanych pod kątem trudności i wysokości. Korzystanie z atrakcji odbywa się zawsze pod czujnym okiem ratowników. Dodatkowo, do dyspozycji gości są leżaki, przebieralnie i suszarki.

Bajkolandia, strefa familijna i strefa ekstremalna

Water Park to nie jedyna atrakcja, z której skorzystamy na terenie Energylandii. Bajkolandia jest miejscem, w którym najmłodsi spędzają czas w towarzystwie bohaterów swoich ulubionych książek, bajek i filmów. Zabawie na całego sprzyjają autka, karuzele oraz mini coastery. Poza tym, dzieci mogą brać udział w zajęciach o charakterze popularnonaukowym, kulturalnym i artystycznym.

Strefa familijna integruje całe rodziny. Dostępne tam urządzenia przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Znajdziemy tu Roller Coaster, a także takie rozrywki, jak spływy wodne, kolejka widokowa czy tor wyścigowy Formuła Autodrom.

Ostatnia, strefa ekstremalna, to miejsce dedykowane odważnym i poszukującym atrakcji, które dostarczają najwięcej adrenaliny. O zawrót głowy przyprawiają największe i najszybsze Roller Coastery (m.in. Hyperion Mega Coaster i Speed Water Coaster), wahadło Azec Swing czy 40-metrowe ramię Space Boostera.

Festiwale muzyczne

Tegoroczne lato w Energylandii ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oprócz wspomnianych 4 stref, rozrywki dostarczą nam także festiwale muzyczne. Najbliższy odbędzie się już w tym miesiącu, w dniach 28-29.06. Podczas 80’s Superstars Festival na scenie pojawią się m.in. Bad Boys Blue, Francesco Napoli, Sandra oraz Savage. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie Energylandii.

Jak dotrzeć do Energylandii?

Energylandia, we współpracy z POLREGIO, uruchomiła bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia parku rozrywki. Przebycie trasy Katowice – Zator przez Mysłowice i Oświęcim zajmuje ok. 1,5 godziny, a za bilet normalny, według oferty „Połączenie w dobrej cenie”, zapłacimy 11,50 zł. Do Zatora dojedziemy także z Krakowa Głównego. Podróż trwa tyle samo, a bilet normalny kupimy w cenie 7,00 zł. Pociągi SuperREGIO kursować będą codziennie, od 22.06 do 31.08. Co ważne, Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.

Oprócz tego, mieszańcy Śląska i stolicy Małopolski mają do dyspozycji, codziennie aż do 27.10, bezpośrednie połączenia z Dworca Autobusowego w Katowicach oraz Dworca MDA w Krakowie. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł.

Energylandia pomyślała też o całym regionie, dlatego w kooperacji z lokalnymi przewoźnikami uruchomiła dodatkowo bezpośrednie połączenia autobusowe z Cieszyna przez Wisłę oraz ze Szczyrku przez Bielsko-Białą w cenie 39 zł w obie strony. Autobusy z tych miast będą kursowały codziennie w okresie wakacji, od 20.06 do 31.08).

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz zakupu biletów podano na stronie Energylandii

Nie czekaj na koniec lata – już dziś zaplanuj swój pobyt w Parku Rozrywki Energylandia. Nie pożałujesz!

artykuł powstał z udziałem Parku Rozrywki Energylandia

zdjęcia: mat. prasowe


Nasze propozycje