Poprzedni artykuł: 'Wszystkie pieniądze świata' - film już w kinach! Następny artykuł: To najseksowniejsza Polka na Instagramie? Właśnie przekroczyła milion...

Straciła nogę przez tampon, ale jej dramat trwa dalej. Uwaga na zespół wstrząsu toksycznego!

Amerykańska modelka Lauren Wasser to najbardziej znana ofiara zespołu wstrząsu toksycznego. Właśnie poinformowała fanów o dalszych problemach zdrowotnych.

Historia modelki, która straciła nogę w wyniku komplikacji po stosowaniu tamponów wstrząsnęła światowymi mediami. Przez zespół wstrząsu toksycznego Lauren Wasser musiała poddać się amputacji prawej nogi - zagrożona była też druga kończyna. Dziś już wiadomo, że niestety nie udało się jej uratować.

Czym grozi zespół wstrząsu toksycznego?

Dramat modelki zaczął się w 2012 roku - pewnego dnia Lauren bardzo źle się poczuła. Bolała ją głowa, miała mdłości i z godziny na godzinę była coraz słabsza - choć miała nadzieję, że to zwykła infekcja, po kilkunastu godzinach znalazła się nieprzytomna na pogotowiu. Początkowo lekarze nie mogli zrozumieć, co doprowadziło jej organizm do stanu krytycznego (dziewczyna dostała ataku serca, a jej nerki przestały pracować), jednak jeden ze specjalistów rozpoznał objawy zespołu wstrząsu toksycznego (TSS) - rzadkiej choroby będącą powikłaniem po stosowaniu tamponów.

Życie Lauren udało się uratować, ale konsekwencje okazały się przerażające - w prawej nodze zdążyła się utworzyć zgorzel, która zmusiła lekarzy do amputacji kończyny. Wątpliwości budził też stan drugiej nogi, ale po wykonaniu dwóch przeszczepów wydawało się, że uda się ją zachować. Niestety, kilka dni temu modelka poinformowała fanów, że ostatecznie choroba okazała się silniejsza i musiała się poddać drugiej amputacji.

Mimo tragicznej historii, wpisy na Instagramie Lauren są optymistyczne i pełne nadziei - dziewczyna nie zamierza się poddawać i rezygnować ze swoich marzeń. Wspierają ją nie tylko bliscy, ale także tysiące fanów z całego świata, których poruszyła jej historia - w końcu taka tragedia może spotkać każdą miesiączkującą kobietę. Trzymamy kciuki za Lauren i życzymy jej dużo zdrowia.

Zobacz też: Sucha i tłusta jednocześnie? Już nie! Te kremy nawilżą i ukoją mieszaną cerę

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:16

Zobacz także

Nasze propozycje