Poprzedni artykuł: Schudła 57 kilo, bo... inaczej nie dostałaby pierścionka zaręczynowego... Następny artykuł: 20. urodziny magazynu VIVA! Zobaczcie polskie gwiazdy na dwóch wyjątko...

Deser zamiast śniadania? Zobaczcie, dlaczego warto spróbować tej sztuczki

Kobieta, , tagi: dieta, śniadanie, lody, ciekawostki
Mama mówiła ci, że nie wolno jeść deseru przed obiadem? Naukowcy odkryli, że warto jeść go na... śniadanie!

Czy zdarza wam się rano zmuszać do zjedzenia zdrowego, pożywnego śniadania, mimo, że raczej macie ochotę na coś słodkiego? Tak, nam też się to przytrafia ;) Między innymi dlatego zelektryzowało nas odkrycie japońskich naukowców, z którego wynika, że rozpoczęcie dnia od deseru może wcale nie być najgorszym pomysłem!

Na uniwersytecie Kyorin w Tokio przeprowadzono badania na dwóch grupach ludzi: pierwsza z nich jako pierwszy posiłek po przebudzeniu jadła lody, zaś druga dostawała w zamian szklankę wody. Następnie wszyscy przechodzili serię testów komputerowych, podczas których wykonywali zadania sprawdzające szybkość i poprawność ich myślenia. Okazało się, że osoby, które zaczynały dzień od deseru lodowego, znacznie lepiej rozwiązywały problemy i uzyskiwały lepsze wyniki.

Dlaczego akurat lody? Okazuje się, że duża dawka glukozy w połączeniu z niską temperaturą natychmiast pobudza szare komórki, które zaczynają szybciej pracować. Pełnotłuste, kaloryczne lody błyskawicznie stawiają na nogi i sprawiają, że mózg wchodzi na "wysokie obroty" - pyszny smak deseru pobudza też receptory odpowiedzialne za poczucie spełnienia.

Błyskotliwość i dobry humor od rana? My zdecydowanie jesteśmy na tak! A że wiążą się z tym dodatkowe kalorie? Naszym zdaniem od czasu do czasu można sobie pozwolić na takie "pozytywne doładowanie" :)

Co sądzicie o takim śniadaniu? Sprawdzicie, czy to działa? ;)

Zobacz też: Była nazywana "najpiękniejszą dziewczynką świata". Jak teraz wygląda?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:57

Zobacz także

Nasze propozycje