Poprzedni artykuł: 4 nietypowe zastosowania wkładek higienicznych. I wcale nie chodzi o m... Następny artykuł: Nowy film Juliusza Machulskiego "Volta" - to trzeba zobaczyć!

Matka zrobiła półrocznej córeczce... kolczyk w policzku! 'Podziękuje mi, gdy dorośnie'

Kobieta, , tagi: dziecko, kolczyki, macierzyństwo, viral, piercing
To zdjęcie wywołało burzę w internecie - matka pochwaliła się kolczykiem, który zrobiła w policzku swojej półrocznej córeczki!

Kolczyki u dzieci to dla wielu osób kontrowersyjny temat - niektórzy uważają, że należy z tym poczekać, inni wychodzą z założenia, że pociecha "i tak będzie chciała to zrobić". Nie dziwi więc fakt, że zdjęcie półtorarocznego dziecka z kolczykiem w policzku (!) błyskawicznie sprowokowało burzliwą dyskusję. Czy matka naprawdę zrobiła to swojej córce?

Półroczna dziewczynka z kolczykiem w policzku

Enedina Vance opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie uśmiechniętej, sześciomiesięcznej córeczki. Na fotografii w policzku dziewczynki tkwi kolczyk-diamencik. Już samo to wystarczyło, by zwrócić uwagę innych użytkowników, ale dodatkowe poruszenie wywołał wpis umieszczony pod zdjęciem.

Matka napisała, że dziewczynka na pewno podziękuje jej za to, gdy dorośnie, a gdy mimo wszystko uzna, że nie chce kolczyka to będzie mogła go po prostu wyjąć. Padły też stwierdzenia "To moje dziecko i ja o nim decyduję" i "Nikomu nic do tego". Kontrowersyjny post oburzył internautów, którzy rozpoczęli burzliwą wymianę zdań, nie szczędząc Enedinie słów krytyki. Zdjęcie udostępniono kilkanaście tysięcy razy - okazuje się jednak, że... właśnie o to chodziło!

Nie dla ingerencji w fizyczność dzieci

Zdjęcie dziewczynki z kolczykiem było celową prowokacją - Enedine chciała w ten sposób wywołać dyskusję na temat prawa dzieci do integralności fizycznej, które jest permanentnie łamane - nie tylko poprzez wykonywanie im piercingu. W niektórych krajach wciąż dokonuje się zwyczajowego obrzezania, okaleczając w ten sposób dziewczynki na całe życie. Enedine jest zdeklarowaną przeciwniczką tego typu praktyk i swoim postem chciała zwrócić uwagę na ten problem.

Akcja najwyraźniej okazała się udana, a my możemy odetchnąć z ulgą - diamencik na policzku dziewczynki to tylko Photoshop. Nie da się jednak ukryć, że piercing u dzieci to wciąż temat rzeka - forum Wizaz.pl to jedno z miejsc, gdzie toczy się na ten temat dyskusja. Zajrzyjcie i wyraźcie swoje zdanie lub dajcie nam znać w komentarzach pod tekstem, jakie jest wasze stanowisko.

Co sądzicie o kolczykach u małych dzieci?

Zobacz też: Tatuaży w tym miejscu raczej nikt się nie spodziewał... A jednak podbijają Instagram!

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/LatNbtrfly

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:25

Zobacz także

Nasze propozycje