Poprzedni artykuł: Magdalena Adamowicz wspomina śmierć męża Następny artykuł: Justyna Żyła powiększyła usta! Nie przesadziła?

Meghan i Harry stracą książęce tytuły i pieniądze? Królowa musi podjąć decyzję!

Kobieta, , tagi: książę Harry, Meghan Markle
Królowa Elżbieta II zwołała rodzinę, by ustalić, jak rozwiązać kryzys wywołany decyzją Meghan i Harry'ego o odejściu z rodziny królewskiej. Na spotkaniu nie będzie Meghan. Nie chce się spotkać z królową?

Królowa Elżbieta II zaprosiła na spotkanie w sprawie decyzji Harry'ego i Meghan najważniejszych członków rodziny królewskiej. Do posiadłości w Sandringham przyjechali książę Karol, książę William i Książę Harry. Zabraknie jednak jednej z głównych zainteresowanych - księżnej Meghan.

Królowa zwołała spotkanie wszystkich czterech rodzin królewskich i zleciła im wymyślenie wykonalnej strategii i nowych ról dla księcia i księżnej Sussex w ciągu najbliższych dni, a nie tygodni - donosi korespondentka "Daily Mail".

Meghan nie chce się spotkać z królową?

Brytyjska prasa mocno podkreśla, że królowa była zasmucona decyzją Harry'ego i Meghan. Dodatkowo Elżebiete II dotknęło to, że para nie ustaliła z nią żadnych kroków. Harry i Meghan przekazała królowej informację o wycofaniu się z życia rodziny królewskiej tuż przed opublikowaniem oświadczenia na swoim profilu.

Czy dlatego Meghan nie będzie uczestniczyć w potkaniu? Królowa nie chce jej widzieć? Wszystko wskazuje na to, że to raczej Meghan unika konfrontacji z Elżbietą II. Księżna przyjechała do Wielkiej Brytanii na trzy dni - tylko na czas ogłoszenia decyzji na Instagramie. Nie zabrała nawet ośmiomiesięcznego synka z Kanady. Archie został tam pod opieką niani. Po opublikowaniu oświadczenia Meghan wróciła do Kanady. W rodzinnych obradach ma uczestniczyć tylko telefonicznie. 

Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie przyjęcia innego podejścia do obowiązków, ale są to skomplikowane kwestie, które wymagają czasu - podał w oficjalnym ogłoszeniu Pałac Buckingham.

Nad czym będzie obradować rodzina królewska?

Zrezygnowanie z roli "królewskiej starszyzny" wcale nie jest takie proste. Rodzina królewska musi podjąć decyzję, w jakim stopniu Harry i Meghan będa otrzymywali pieniądze z budżetu Wielkiej Brytanii. Choć para książęca podkreśla, że chce pracować i zarabiać (Meghan właśnie podpisała kontrakt z wytwórnią Disney), to zgodnie z prawem przysługuje im ochrona finansowana przez państwo i środki na zagraniczne wyjazdy. 

Kolejny powód do dyskusji to kwestia, czy zatrzymają swoje tytuły książęce i - co ważniejsze - członków rodziny królewskiej. Księżna Diana po rozwodzie z księciem Karolem pozostała księżną, ale utraciła tytuł członka rodziny królewskiej. Cała Wielka Brytania miała to wówczas królowej Elżbiecie II za złe. Brytyjczycy uważali, że odebranie tytułu Dianie było zwykła zemstą. Przy sprawie Harrym'egoi Meghan takie głosy chyba sie nie pojawią. Większość Brytyjczyków jest na nich wściekła za podjętą niedawno decyzje. 

Dochodzą do tego inne kwestie - w jakich uroczystościach królewskich powinni uczestniczyć Harry i Meghan, jak mają płacić podatki (to zagadnienie będzie dodatkowo ustalane z rządem Kanady). Osoby z otoczenia królowej podkreślają, że Elżbiecie II zależy, by wszystkie niejasności wyjasnić jak najszybciej.

Wygląda na to, że dworska etykieta była kulą u nogi Meghan. Wkrótce para książęca ma udzielić wywiadu amerykańskiej stacji CBC News i wyjaśnić okoliczności podjęcia kontrowersyjnej decyzji. Już teraz wiadomo jednak, że tę rozmowę przeprowadzi Gayle King, bliska koleżanka Meghan Markle. Czyżby to miał być kolejny policzek wymierzony rodzinie królewskiej i samej królowej?

Zdjęcie główne: Instagram.com/sussexroyal

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 22:17

Nasze propozycje