Poprzedni artykuł: Natalia Paździor wygrała pierwszą edycję 'Masterchef Junior'. Jak wygl... Następny artykuł: "Mnóstwo ludzi pyta, jak się całujemy" - tę parę dzieli prawie 50 cm!

Smutna prawda o dziecku Meghan wyszła na jaw. Księżna nie ma do niego praw...

Kobieta, , tagi: książę Harry, Meghan Markle
W tę sytuację aż trudno uwierzyć... Ale niestety ani Meghan, ani Harry nie mają żadnych praw rodzicielskich do nowonarodzonego synka.

Informacja o narodzinach dziecka Meghan i Harry'ego ekspresowo obiegła cały świat. I mimo że wszyscy wiwatują na cześć nowego członka rodziny królewskiej, za całą tą radosną otoczką rozgrywa się... dramat?

Meghan Markle nie ma praw do dziecka

Ślub z członkiem rodziny królewskiej to ciągłe życie na świeczniku, które jest w dodatku okupione wieloma wyrzeczeniami. Meghan decydując się na wyjście za mąż za księcia Harry'ego musiała sobie z tego świetnie zdawać sprawę. Zresztą jeszcze przed powiedzeniem sakramentalnego "tak" zdążyła poznać część swoich obowiązków, więc musiała wiedzieć, co ją czeka. Później pojawiła się już nawet lista zakazów i nakazów.

Królewski protokół mówi jasno, że paznokcie może malować tylko w określonym kolorze i pod żadnym pozorem nie wolno jej nosić butów na koturnie. Niestety prawo dotyczące rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii jest wyjątkowo surowe. Ingeruje nawet w wychowywanie dzieci. I mimo że księżna Sussex niejednokrotnie sprzeciwiała się woli królowej, tym razem będzie musiała się podporządkować. Dla Meghan oznacza to jedno - nie ma praw rodzicielskich do nowonarodzonego dziecka. Formalnie pieczę sprawuje nad nimi monarcha. Co to oznacza w praktyce?

Przepisy zostały ustanowione przez króla Jerzego I. Nie miał niestety najlepszych kontaktów ze swoim synem, a ponieważ chciał decydować o wychowaniu i edukacji wnuków, wydał specjalny dekret, który mówi, że to monarcha sprawuje pełnię władzy rodzicielskiej nad dziećmi. To prawo obowiązuje do dziś i jest szczególnie ważne podczas rozwodu. Dotyczy zarówno Meghan i Harry'ego, jak i Kate oraz Williama.

Jeżeli Meghan i Harry kiedykolwiek się rozstaną, ona nie będzie mogła w żaden sposób ingerować w wychowanie i wykształcenie potomstwa. Może natomiast korzystać z nieograniczonych widzeń z dziećmi. Sytuację pomoże zrozumieć także wątek księżnej Diany, która przecież rozwiodła się z księciem Karolem. Okazało się, że przyznano jej prawa rodzicielskie do Williama i Harry'ego, ale musiała przystać na jeden warunek. Zobowiązała się do tego, że nigdy nie udzieli wywiadu, który oczerniłby nawet w minimalnym stopniu rodzinę królewską.

Myślicie, że Meghan będzie próbowała przeforsować swoje zasady w tym temacie?

Zdjęcie główne: Instagram.com/sussexroyal

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 czerwca 2019, 16:53

Nasze propozycje