Poprzedni artykuł: Jak zacząć oszczędzać pieniądze? Radzi Michał Szafrański - finansowy n... Następny artykuł: Na jakich kosmetykach można oszczędzić? Radzi Kosmetyczna Hedonistka

Mleko z karalucha nowym superfood? O co chodzi?

Kobieta,
,
, tagi: mleko z karalucha, InStem
Mleko z karaluch - obrzydliwie brzmi, prawda? Jeśli chodzi o kuchnię, coraz mniej rzeczy jest niemożliwych. Ogólnoświatowe menu funduje potrawy takie jak tarantule, węże i skorpiony w winie czy też zupy z ptasich gniazd. Kolejnym wymysłem jest mleko z karalucha.

Naukowcy z Indii odkryli, że mleko z karalucha posiada bardzo wiele zalet. Jest podobno cztery razy bardziej pożywne od mleka krowiego, gdyż zawarte w nim białko ma unikalną formę.

To jeden z bardzo nielicznych zaobserwowanych przypadków, w którym owad produkuje mleko. Zespół badaczy z Instytutu Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej w Indiach (InStem) pracuje aktualnie nad odtworzeniem procesu produkcji kryształów białek, które są kompletnym źródłem pożywienia ze względu za zawartość białek, tłuszczy i cukrów.

Zobaczcie: Wielki powrót ulubionego składnika kosmetycznego Kleopatry? Ośle mleko w kosmetyce

Ma ono mieć również inne zalety takie jak na przykład powolne uwalnianie energii w ciągu długiego okresu. Wszystko podlega jeszcze procesowi badań.

My osobiście jesteśmy dosyć sceptycznie nastawione do tego odkrycia, wizja karaluchów przyprawia nas o niemałe dreszcze. 

A Wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać!

Zobaczcie także: 5 powodów, by robić i pić mleko migdałowe

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 20:17

Zobacz także

Nasze propozycje