Poprzedni artykuł: Milionowa recenzja w katalogu KWC! Dziękujemy i... nagradzamy milionow... Następny artykuł: Wygraj udział w warsztatach z Red Lipstick Monster!

Muzułmanka po raz pierwszy ambasadorką marki kosmetycznej!

Kobieta, , tagi: makijaż
Najpierw była pierwsza męska twarz firmy kosmetycznej, teraz pierwsza ambasadorka, która jest muzułmanką. Czy kampanie marki CoverGirl zmieniają świat czy to tylko... skuteczna reklama?

Pamiętacie Jamesa Charlesa? To 17-letni makijażysta z Instagrama, który został pierwszą męską twarzą kolorowych kosmetyków. Na tak odważny krok zdecydowała się marka CoverGirl. Wzbudziło to spore kontrowersje. Jeszcze większe zainteresowanie wywołał wiadomość o nowej ambasadorce marki. Została nią Nura Afia, muzułmańska blogerka urodowa. Wystąpi w kampanii reklamowej tuszu do rzęs So Lashy!.

❄️Lashes: @velourlashesofficial in Fluff N Whispie ❄️Eyes: @makeupgeekcosmetics Pigment in Utopia. MAC E/S in Chocolate & Saddle. ❄️Liner: @katvondbeauty Trooper & Inglot # 77. ❄️Brows: @anastasiabeverlyhills Dipbrow in Blonde. ❄️Bronzer: @anastasiabeverlyhills Contour Kit in Light. ❄️Highlighter: @anastasiabeverlyhills in So Hollywood. ❄️Foundation: @makeupforeverofficial Ultra HD foundation in 118 & R260. ❄️Lips: @anastasiabeverlyhills Hollywood. @katvondbeauty Bow N Arrow. MAC Fleshpot lipstick. #babylailalov #Nuralailalov #mua #denvermua #hijabi #hijabi #brows #contour #anastasiabeverlyhills #velourlashes #velourlashesofficial #katvond #moroccan #moroccangirl #lashes #snow #colorado #eyes

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nura Afia (@nuralailalov)

Dorastałam w niepewności noszenia hidżabu. I nigdy nie pomyślałam o tym, że kiedyś zobaczę jakąkolwiek muzułmankę, reprezentującą tak duże grono odbiorców. Mam nadzieję, że ta kampania reklamowa pokaże muzułmankom, że CoverGirl dba również o ich potrzeby, że są ważne – powiedziała Afia w rozmowie z Refinery29.

Informacja o ambasadorce wywołała dyskusje. Zwolennicy kampanii podkreślają, że makijaż nie powinien być czymś ekskluzywnym i zarezerwowanym tylko dla określonej grupy kobiet czy mężczyzn. Wielkie koncerny kosmetyczne pokazują urodowemu światu, że pasjonaci makijażu noszą różne rozmiary ubrań, są różne orientacji seksualnej, płci, kultury, religii i koloru skóry. Nietrudno zauważyć, że przemysł kosmetyczny i cały świat urodowy ulegają zmianom. Stają się coraz bardziej zintegrowane z różnymi kulturami niż kiedykolwiek wcześniej. Mężczyźni, którzy zajmują się profesjonalnie makijażem, zyskują coraz większą sławę. Uwagę zwracają także transpłciowe osoby, które zaczynają karierę w świecie modelingu. Przeciwnicy wytykają, że kampania ma przede wszystkim jeden cel - ma być głośno o marce. A dzięki kontrowersyjnym reklamom jest on osiągnięty.

Nura nie zgadza się z tymi zarzutami.

Robię to, ponieważ chce dożyć czasów, w których moja córka dorośnie i będzie mogła robić to na co ma ochotę i zostać tym, kim chce. Nie będzie miało wtedy znaczenia, jakiej jest wiary albo jak wygląda – mówi Afia.

Afia oraz James dołączyli do zaszczytnego grona pozostałych ambsadarorów: Sofii Vergary, Amy Pham, Katy Perry.

Zdjęcie główne: instagram.com/nuralailalov

Najlepsze produkty marki CoverGirl

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 04:30

Zobacz także

Nasze propozycje