Poprzedni artykuł: Za nami finał konkursu Miss Polonia 2017. Kto zadbał o wygląd kandydat... Następny artykuł: Od urodzenia gra w 'Klanie'. Teraz siostra Antka Królikowskiego ma już...

'Na karuzeli życia' w kinach już od 1 grudnia

Kobieta, , tagi: film
Justin Timberlake i Kate Winslet w najnowszym filmie w reżyserii Woody’ego Allena- "Na karuzeli życia". Znamy szczegóły.

„Na karuzeli życia” to opowieść o czwórce bohaterów, których losy krzyżują się pełnym zgiełku parku rozrywki na Coney Island w latach 50. XX wieku. Ginny (Kate Winslet), melancholijna i emocjonalnie rozchwiana była aktorka pracuje tutaj jako kelnerka; jej mąż Humpty (Jim Belushi) obsługuje karuzelę. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik śniący po nocach o karierze dramaturga, a Caroline (Juno Temple) jest córką Humpty’ego z poprzedniego małżeństwa i po 5 latach wraca na łono rodziny, aby ukryć się przed gangsterami.

Dochodząca do siebie po trudnym rozwodzie Ginny znajduje pocieszenie w ramionach równie zagubionego co ona sama Humpty’ego - przeżywającego żałobę po stracie żony i ucieczce córki Caroliny, która wyszła za mąż za lokalnego rozrabiakę. Choć Humpty ma problemy z alkoholem i utrzymaniem stałej pracy, zapewnia byt Ginny i jej rozbrykanemu synu z poprzedniego małżeństwa Richie’emu (Jack Gore). Razem zajmują zagracone mieszkanie w środku hałaśliwego parku rozrywki na Coney Island, gdzie główną atrakcją jest ogromna karuzela Wonder Wheel. Mimo że Ginny znajduje spokój w ramionach Humpty’ego, rozpacza z powodu porzuconej kariery aktorskiej i konieczności pracy w charakterze kelnerki. Nie zadowala jej też życie u boku mężczyzny bardziej zainteresowanym wędkowaniem niż sztuką, do tego frustruje ją to, że nie może wspierać Richiego, borykającego się z własnymi problemami uczuciowymi.

na karuzeli życia

Gdy małżeństwo Caroliny się kończy, a kobieta trafia na przesłuchanie do FBI, jej były mąż zrobi wszystko, aby uciszyć dawną ukochaną na zawsze. Przerażona Carolina szuka schronienia u ojca. Ponieważ nie rozmawiała z nim przez ostatnie kilka lat, zakłada, że nikt jej nie będzie szukał w domu Humpty’ego.

Gdy pewnej nocy Mickey zauważa samotnie spacerującą po plaży Ginny, zaczyna z nią rozmowę, a następnie romans. Dla niego związek ze starszą, doświadczoną przez życie kobietą jest ucieleśnieniem romantycznych fantazji, choć niekoniecznie oznacza miłość aż po grób. Z kolei Ginny upatruje w Mickey’m zbawcy, który zakończy okres stagnacji i rozczarowań.
Wraz z pojawieniem się Caroliny, w Humpty’ego wstępuje nowy duch. Obecność córki dodaje mu skrzydeł, a także daje mu nowy cel życia: chce odłożyć pieniądze na jej edukację.

Marzenia Ginny i Humpty’ego o lepszym jutrze okazują się przedwczesne, gdy Mickey poznaje Carolinę i zakochuje się w niej do szaleństwa.

Poetycko sfotografowany przez Vittorio Storaro film „Na karuzeli życia” to porywający dramat, w którym splatają się ze sobą namiętność, przemoc i zdrada. A wszystko to dzieje się na tle malowniczego półwyspu Coney Island lat 50. poprzedniego wieku.

W kinach od 1 grudnia 2017
Czas trwania: 101 min
Produkcja: USA 2017

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 15:55

Zobacz także

Nasze propozycje